Перший пішов? Депутат Кременчуцької міськради Сергій Костромінов таки втратив статус учасника бойових дій

Сергій Костромінов втратив статус учасника бойових дій

19 липня відбулося засідання комісії з визнання та встановлення статуса учасника-добровольця антитерористичної операції при Полтавській ОДА. Присутні під головуванням заступників голів Полтавської ОДА та облради Олега Пругла та Анатолія Ханка розглядали три питання порядку денного. Перші два – про визнання двох полтавців добровольцями, які брали участь у антитерористичної операції, заперечень не виклали. А ось третє стосувалося вивчення документів, до яких причетний депутат Кременчуцької міськради Сергій Костромінов, член фракції Радикальної партії Ляшка.

Близько півроку тому Сергій Костромінов отримав статус учасника-добровольця АТО, який прирівнює його до учасника бойоваих дій. Відповідно, надає і право користуватися пільгами, передбаченими для фронтовиків. Тоді Сергій Костромінов надав довідку, що воював у складі добровольчого батальйону “Азов”. Але кременчуцькі активісти із «атошних» організацій запідозрили депутата в підробці документів, адже знайшлися свідки, які стверджують, що Сергій Костромінов у зоні АТО не був. Принаймні, в той час, який зазначено у довідці. Для з’ясування обставин члени комісії вирішили офіційно запросили силові структури щодо достовірності довідки, на підставі якої Сергій Костромінов отримав статус добровольця.

Хто надав довідку, що Сергій Костромінов був у “Азові”?

Комісія направила запити у відповідні інстанції. Офіційні відповіді МО України, МВС та Нацгвардії України, які розглядали на сьогоднішньому засіданні комісії, викликали жваву дискусію.

Сергій Костромінов втратив статус учасника бойових дій
Руслан Рогов

Перед початком засідання комісії, на яке прибули як опоненти кременчуцького депутата, так і його прихильники, журналісти запитали члена комісії, депутата Полтавської облради Руслана Рогова (керівник фракції Радикальної партії Олега Ляшка – авт.) про його ставлення до подій навколо його кременчуцького колеги.

«У членів комісії сумнівів немає ніяких. Є положення про комісію, є певні документи, які вони подають. Моє особисте ставлення? Я поки що не розібрався в ситуації. Я не можу судити людину, бо одні кажуть таке, інші – протилежне… А потрібні факти, – зазначив Р. Рогов. – От коли в нас на руках будуть факти і ми зрозуміємо, де правда, а де – ні, тоді й будемо приймати якісь рішення. А заочно засуджувати людину лише на підставі того, що хтось сказав, що його там не було, а хтось нібито бачив… Слід зрозуміти, що 2014 рік, коли відбувалися події, був дуже непростим для країни. Тому виникає й досі дуже багато запитань».

Проте факти про підроблену довідку комісії таки надали. Зокрема, у відповіді ГУ Нацгвардії України зазначається таке: «Повідомляємо, що Костромінов С.А. військову службу в Національній гвардії України не проходив, до участі в антитерористичній операції в її складі не залучався, жодних довідок на його ім’я не видавалося». Таким чином, посилання депутата на те, що він проходив службу в батальйоні «Азов», який перебував у складі Нацгвардії України, виявилися неправдивими.

Сергій Костромінов втратив статус учасника бойових дій
Так проходило засідання комісії

Сам Сергій Костромінов продовжував наполягати на тому, що довідка, яку він надав комісії, достовірна. Як і те, що він таки перебував в зоні АТО з 28 липня по 28 серпня 2014 року. Один із кременчуцьких активістів натомість заявив, що в цей час він бачив депутата в Полтаві, де вони разом відкривали мобілізаційну базу. Тому в зоні АТО в той час Сергій Костромінов не міг бути… До того ж, наполягав активіст, довідка, яку надав Сергій Костромінов, завірена не офіційною печаткою батальйону “Азов”, а печаткою «Правого сектора», що також дає підстави для сумніву щодо її достовірності.

Сергій Костромінов може звернутися до комісії повторно

Сергій Костромінов втратив статус учасника бойових дій
Виступає Сергій Костромінов

Край дебатам, яки розгорілися на засіданні, поклали О. Пругло і А. Ханко. Співголови комісії були одностайні: комісія отримала офіційні відповіді з компетентних органів, у яких зазначено, що Сергій Костромінов не перебував у зоні АТО. Цим і варто керуватися, відкинувши емоції та припущення. Після того, як питання поставили на голосування, за позбавлення кременчуцького депутата статусу добровольця висловилися шість членів комісії, двоє – проти. Отже, С. Костромінова позбавили статусу добровольця і, відповідно, пільг учасника бойових дій. Правда, депутату трохи підсолодили гірку пігулку, роз’яснивши, що він має право вдруге звернутися до комісії й надати їй усі необхідні (а головне – достовірні) документи для визнання його добровольцем. Лунали пропозиції і щодо порушення питання про відповідальність особи, яка видала підроблену довідку.

Але самим членам комісії несолодко. За час, відколи Сергій Костромінов отримав статус добровольця, йому надали матеріальну допомогу в сумі п’ять тисяч гривень. Чи вдасться тепер повернути ці гроші?

Олександр Брусенський

Фото автора