Під враженням побаченого в Німеччині, В. Головко пообіцяв полтавцям, що займеться переробкою сміття

сміття

Питання утилізації сміття на Полтавщині та організація його роздільного збирання та сортування, знову з’явилося на порядку денному.В Німеччині перебуває делегація полтавських чиновників, котрі знайомляться з досвідом закордонних колег, як треба поводитися з твердими побутовими відходами.

Тепер, про питання переробки сміття, яке полтавські чиновники марно намагаються вирішити вже два десятиліття, заговорили із далекої від Полтави Німеччини. Там наразі перебуває доволі представницька українська делегація, в складі якої і чиновники Полтавщини. Зокрема, голова Полтавської ОДА Валерій Головко, його заступники Олег Пругло та Роман Товстий (він, до речі поїхав до Німеччини власним коштом, перебуваючи у відпустці – авт.), директор обласного департаменту будівництва. Містобудування та архітектури Тимофей Голбан та заступник голови Полтавської облради Анатолій Ханко.

Про мету відвідування європейської країни і про переробку там сміття повідав на своїй сторінці у Фейсбуці В. Головко:

«Цього тижня переймаємо досвід Німеччини, щодо поводження з твердими побутовими відходами. Сьогодні були в районі Майн- Кінціг-Крайс на приватному підприємстві з переробки сміття, яке працює 25 років, переробляє відходи 28 міст і громад, для 377 тисяч жителів. Підприємство знаходиться в 5 км від найближчого житла.

сміття

В приватному секторі стоять контейнери різного кольору, зелений-папір, чорний для домашніх відходів. Впевнений, що зовсім скоро і на Полтавщині ми змінимо підходи до поводження з ТПВ…».

А Т. Голбан, в свою чергу, розповів, що «необхідно забути все, що в нас раніше асоціювалося з Німеччиною. Це країна, в якої требу вчитися, вчитися і ще раз вчитися поводженню з твердими виробничими відходами. Перше і головне, що вражає: відповідальність мешканців у всіх питаннях сортування. Хоча, місцева влада теж не пасе задніх і відмінно його стимулює. Не сортуєш сміття – заплати 190 євро за тонну. А якщо сортуєш – по 10. Культура поводження з відходами в нас ще в зародиші. Але я переконаний: якщо вчитися у кращих, все вийде і у Полтавщині…».

сміття

Вчитимуться полтавські чиновники в Німеччині переробляти сміття до наступної п’ятниці

До речі, чиновники з Полтави вже відвідували Німеччину. 2009 року до німців для ознайомлення з процесом переробки сміття їздила поважна делегація Полтавської міськради. Шкода, але завод з переробці сміття в обласному центрі так і не з’явився…

Олександр Брусенський

Фото із сторінок у Фейсбуці В. Головка і Т. Голбана.