Підприємці радилися, як допомогти лікарням міста

бізнесмени й підприємці Полтавщини радилися, як об’єднати зусилля влади й бізнесу, щоб допомогти медичним закладами міста перед загрозою коронавірусу

17 березня під аркою центрального входу в парк «Перемога» в Полтаві зібралися представники міської влади, громадських організацій, бізнесмени й підприємці Полтавщини. Присутні радилися, як об’єднати зусилля влади й бізнесу, щоб допомогти медичним закладами міста перед загрозою коронавірусу. Лідер партії «Рідне місто» Олександр Удовіченко, який і виступив ініціатором діалогу, так пояснив мету зібрання:

– Наша команда в міській владі відповідає саме за напрямок медицини і економічного розвитку. Ми дійшли висновку, що ніякі централізовані схеми закупівлі медичних виробів і обладнання в нинішній ситуації не будуть ефективними і прозорими. На сьогодні є перелік найнеобхідніших речей, які потрібні лікарням міста, бо всі вони, очевидно, будуть переведені в режим інфекційних. Є підприємці, які не хочуть стояти осторонь і бажають допомогти місту в цей важкий час. Тому ми й пропонуємо, щоб влада (медичний департамент, управління економіки) стали координаторами між лікарями і підприємцями, допомогли бізнесу закупити ті чи інші медичні речі, й передати їх як благодійність нашим лікарням.

Євген Лихожон, засновник фірми «Явір-2000», розповів про вражаючі факти: українські компанії з виробництву медичних масок, апаратів для штучної вентиляції легень у кілька разів підвищили ціни на свою продукцію. І з кожним днем ціни зростають. Тобто у важку хвилину деякі українці прагнуть нажитися на своїх співвітчизниках.

Так, Київська компанія «Буревісник» спочатку пропонувала апарати ШВЛ за 288 тис. грн. Тепер ціни зросли до 400, 500, 700 тис. грн за апарат.

– Разом із компанією «Аврора», – розповів підприємець, – ми уклали договір на поставку 10 китайських апаратів ШВЛ. У них є сертифікат якості, вони врятували життя багатьом хворим у Китаї, сподіваємося, вони допоможуть і багатьом полтавцям.

Підприємці Полтавщини закупили тест-системи на виявлення коронавірусу

Та на першому етапі хворим із підозрою на коронавірус потрібні тест-системи. Вітчизняні тест-системи коштують по 320-360 грн. Євген Лихожон закупив 10 тисяч тест-систем у Китаї по 3 долари за штуку і найближчим часом готовий передати їх у полтавські лікарні.

На зібранні виступали голова ГО «Підприємці Полтавщини» Євген Дикань, голова Ради підприємців м. Полтави Євген Ніколаєнко, директор Полтавського заводу медичного скла Олександр Кудацький, заступник міського голови Полтави з економічних та соціальних питань Тетяна Юрченко та інші.
Євген Лихожон, Олександр Удовіченко та Тетяна Юрченко, заступниця міського голови, на зібранні полтавських підприємців.

На зібранні виступали голова ГО «Підприємці Полтавщини» Євген Дикань, голова Ради підприємців м. Полтави Євген Ніколаєнко, директор Полтавського заводу медичного скла Олександр Кудацький, заступник міського голови Полтави з економічних та соціальних питань Тетяна Юрченко та інші. Вони обговорили актуальні проблеми життєдіяльності міста в умовах карантину і висловили готовність до співпраці, щоб ефективніше протидіяти епідемії смертоносного вірусу.

Сергій МИКОЛЕНКО.

 

Фото автора.