Кому підвищать пенсію

конференція про підвищення пенсії

Як ми вже повідомляли, з 1 липня 2019 року в Україні зросла величина прожиткового мінімуму. Відтепер для непрацездатних осіб (пенсіонерів) він становитиме 1564 грн замість 1497 грн. Це дало підставу органам Пенсійного фонду провести перерахунок для підвищення пенсії.

За словами першого заступника начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимира Носенка, близько 350 тисячі пенсіонерів області отримуватимуть так званий мінімальний базовий стандарт — 2000 гривень. Це головним чином ті категорії, які мають значний страховий стаж (чоловіки не менше 35 років роботи, жінки не менше 30 років), але отримували свого часу невелику заробітну плату. Суттєво (майже вдвічі) зростуть пенсії в інвалідів війни, яких в області близько 4000. Інваліди І-ї групи отримуватимуть як мінімум 10166 грн, інваліди ІІ-ї групи — 8200 грн, інваліди ІІІ-ї групи — 5630 грн.

Підвищення пенсії слід очікувати і в інвалідам-чорнобильцям. Але не в усіх, а лише в тих, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії і були призвані на військові збори через військомати. Їм піднімуть пенсію з розрахунку 5-кратного розміру мінімальної заробітної плати.

Окрім того, одержать надбавки до пенсії соціально уразливі категорії пенсіонерів: ветерани війни (усіх чотирьох категорій), пенсіонери-чорнобильці, пенсіонери, які мають особливі заслуги перед Україною.

Підвищення пенсії з 1 липня 2019 за новим порядком

Усього ж на Полтавщині налічується 414 тисяч пенсіонерів. Цікаво, що близько 500 пенсіонерів області одержують максимальні пенсії — 15640 грн, тобто вдесятеро більше, ніж прожитковий мінімум. Є серед них і ті, хто одержує пенсію вище цього рівня (народні депутати України, судді, прокурори). Володимир Носенко пояснив це тим, що вони вийшли на пенсію раніше, коли ще діяли спеціальні закони «Про статус народного депутата», «Про прокуратуру», «Про державну службу» тощо. А закон, як відомо, зворотної сили не має.

Нині ж, щоб отримувати максимальну пенсію, офіційна зарплата, з якої вираховують внески у пенсійний фонд, упродовж трьох останніх років повинна становити не менше 58 тисяч гривень. Для більшості наших співвітчизників це нереально.

Сергій МИКОЛЕНКО.

На фото: під час прес-конференції.

Фото автора.