Пільги з обласного бюджету для постраждалих на Майдані у столиці

пільги з обласного бюджету

З ініціативою про пільги з обласного бюджету сьогодні виступив голова Полтавської облради Олександр Біленькій.

Голова облради на сьогоднішній апаратній нараді в ОДА попросив керівництво обласного департаменту соціального захисту населення підготувати зміни до програми соціального захисту полтавців, в яких врахувати надання і призначити пільги з обласного бюджету жителям області, котрі і 2014 році постраждали під час революції Гідності на Майдані в Києві. За даними О. Біленького, таких сьогодні на Полтавщині 25 чоловік.

«Я б попросив зініціювати зміни до наших програм, з приводу цих людей, щоб вони були забезпечені пільгами, так само, як і інші категорії громадян, які підпадають під цей закон. Це невелика сума, але ми повинні врахувати всі рекомендації Президента України і реалізувати їх дуже швидко», – запропонував О. Біленький.

Кореспонденту «ПП» він розповів, що ініціює надання пільг цим активістам в рамках виконання закону про особливий статус поранених на Майдані, якій було підписано Президентом України 21 листопада 2017 року. Як відомо, цим законом учасники акції на Майдані прирівняні до учасників бойових дій.

«Є закон і рекомендація областям. До нас звернулися представники Кременчука. Вони хочуть, щоб на рівні області виконати положення закону. Ми можемо проголосувати і профінансувати з бюджету цих пільг. Як фінансуємо, приміром, пільгові перевезення, тощо, пояснив О. Біленький. У квітні 2018 року ми внесемо поправки до програми соціального захисту населення Полтавщини в передбачимо гроші і на пільги з обласного бюджету активістам Майдану – безплатні перевезення, певні пільги за житлово-комунальні послуги тощо…».

Олександр Брусенський