Після африканської чуми свиней на Полтавщині заявила про себе ще одна підступна хвороба

Жителів області продовжують випробувати на міцність екзотичні хвороби, про які ще кілька років тому в регіоні зовсім не чули або дізнавалися зі спеціальної літератури. Якщо АЧС, яка буквально косить свиней майже в усіх районах області, як кажуть лікарі, не несе загрози людям, то нова екзотична хвороба, яку днями зафіксували, небезпечна і для полтавців.

Ідеться про так звану гарячку Західного Нілу. Перебіг цієї хвороби, яку ще називають енцефалітом Західного Нілу, західнонільським енцефалітом або «качиною гарячкою», і яка дісталася до Полтавщини з поза її меж, характеризується гарячкою, запаленням мозкових оболонок тощо. Уперше вірус цієї хвороби було виділено вченими 1937 року в Уганді. Найчастіше ця пошесть активізується влітку та восени.

Днями на Полтавщині зафіксовано вже третій випадок цього захворювання з початку року. А з 20011 року гарячкою Західного Нілу перехворіло 27 наших земляків. Про це повідомили у «Полтавському обласному лабораторному центрі Держсанепідслужби України». Підозрюють, що хворий «підцупив» гарячку в районі дачного селища Воронино, що край Полтави. До останнього випадку небезпечне захворювання проявило себе в селі Придняпрянське Кобеляцького району та Петрівка Глобинського району.

Олександр Брусенський