Північноатлантичний альянс наблизився до Полтави

Після чергового недавнього підтвердження керівництвом країни відданості співробітництву з НАТО, в регіонах активізувалася інформаційна робота з висвітлення історії та сьогодення цього військово-політичного блоку. Північноатлантичний альянс сьогодні згадували й у Полтаві. Зокрема, в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.П. Котляревського, де працівники Полтавського музею авіації і космонавтики виступили з інформаційною бесідою щодо історії Альянсу.

Послухати її прийшли учні та студенти полтавських навчальних закладів, курсанти сержантського коледжу ЗС України та всі охочі. Як розповів представникам ЗМІ директор музею Андрій Пушкарев, організатори заходу мали на меті ознайомити полтавців з НАТО, розповісти про роль Альянсу в підтриманні миру та удосконалення збройних сил країн-учасниць цього блоку. При цьому він зазначив, що жодним чином захід не спрямований на нав’язування його відвідувачам якоїсь визначеної думки щодо членства України в НАТО.

«Наше завдання надати інформацію, а кожен хай вирішує сам щодо свого ставлення до НАТО», – підкреслив А. Пушкарев.

Матеріали, які стосуються НАТО (історія та причини його створення, завдання блоку, джерела фінансування, співпрацю з Україною тощо), підготував провідний науковий співробітник Полтавського музею авіації і космонавтики, полковник запасу ЗС України Світозар Дружинін.

Після ознайомчої лекції гостям заходу продемонстрували зразки форми одягу військовослужбовців НАТО, сухі пайки, медичні аптечки, відеофільми про Альянс тощо.

Олександр Брусенський
На фото: Директор Полтавського музею авіації і космонавтики А. Пушкарев та науковий співробітник музею Сергій Олейніченко виступають перед учасниками заходу.
Фото та відео автора.