План до двору: призовна комісія Полтавщини навесні має відправити до армії 575 новобранців

призовна комісія

Обласна призовна комісія у Полтавському обласному військкоматі обговорила завдання влади та військкоматів області по організації весняного призову до Збройних Сил України.

Хоча, нині військові уникають слова «план», коли ідеться про призов, але все одне він існує. Правда, тепер його називають «рознарядкою». Отже, призовна комісія, цієї весни з Полтавщини до армії мають відправити 575 призовників. Завдання військкоматам ускладнює й те, що цього року в Україні повернулися, після восьмирічної перерви, до комплектування прикордонних військ строковиками. Останнім часом, як відомо, прикордонників на службу набирали лише за контрактом. Тож, з регіону на кордон мають відправити 40 рекрутів.

В принципі, зважаючи на те, що до військкоматів області приписано кілька тисяч призовників, відібрати з них потрібну кількість для весняного призову, здавалося б, не важко. Але, говорили на нараді, дуже багато юнаків виявляються хворими під час проходження медичної комісії, чимало мають відстрочку від служби з різних причин тощо. Тому, кожному району області «спустили» окремі рознарядки. Приміром, Великобагачанський район має відправити до армії 18 юнаків, Гадяцький – 24, Глобинський – 27, Чорнухинський – 15… Найбільше призовників відправлять із Полтави – 91, та Кременчука – 86.

Новобранців призиватимуть до повітряних військ, військ зв’язку, військово-морських сил, Національної Гвардії тощо. До зони АТО призовників не відправлятимуть, запевнив присутніх заступник обласного військового комісару підполковник Едуард Бородай (на фото).

призовна комісія

«Нині Збройні Сили України комплектуються за рахунок призову на строкову службу та укладеннями контрактів. Попри на те, що військовослужбовці строкової служби не виконують завдання в зоні проведення АТО, їхню роль в ЗСУ не потрібно недооцінювати. Зокрема, вони отримують певні військові навички, отримують завдання з охорони об’єктів, несуть службу в караулах та нарядах. Після звільнення вони переходять в мобілізаційний резерв області», – зазначив офіцер.

Керівництво обласного військкомату небезпідставно стурбоване тим, що далеко не всі військкомати області виконують план по призову. Хронічно пасуть задніх Лубенський, Пирятинський райони, а також Лубни і Полтава. А от керівників Машівського, Хорольського та Новосанжарського похвалили за хорошу організацію призовних компаній.

Не зменшується на Полтавщині і число тих, хто хоче служити в армії за контрактом. Торік, приміром, добровільно на службу вступили 1180 полтавців. Серед них – 40 жінок. 2018 року за контрактом до армії пішли 196 хлопців і дівчат.

Олександр Брусенський
На фото 1: Е.Бородай
Фото автора.