Поїхали! У Полтавській ОДА розподілили обласні маршрути між приватними перевізниками

приватні перевізники

Сьогодні у Полтаві провели засідання конкурсного комітету, на якому між приватними перевізниками, котрі перевозять пасажирів Полтавщини, ділили міжміські маршрути. Це вже друге в цьому році засідання конкурсного комітету, на якому його члени фактично вирішують долю бізнесу приватних перевізників, які заробляють на життя перевезенням пасажирів.

«Договорняки» не пройшли…

Не секрет, що напередодні кожного засідання конкурсного комітету приватні перевізники поширюють чутки про корупційну складову, яка часто стає визначальною при розподілі на конкурсних засадах маршрутів. Проте, сьогодні перший заступник голови Полтавської ОДА, голова конкурсного комітету Андрій Пісоцький однозначно заявив, що жодних «договорняків» в процедурі розподілу маршрутів не було і не може бути:

приватні перевізники
Заступник голови Полтавської ОДА, голова конкурсного комітету Андрій Пісоцький

«Конкурс, який ми проводимо, визначаючи маршрути та перевізників, прозорий, чесний і абсолютно справедливий. Як голова конкурсного комітету, знаю, що жодного разу не відбувалося не було «договорняків», все було прозоро і все було чесно…».

Чесному розподілу маршрутів між приватними перевізниками мала сприяти і участь у засіданні конкурсного комітету чималої кількості громадських активістів, працівників СБУ, Нацполіції, різних контролюючих органів тощо. Правда, представник УСБУ в Полтавській області на засідання конкурсу сьогодні не прибув.

Натомість учасників засідання зацікавила участь в конкурсі представника Полтавської обласної організації «Автомобільний Конгрес» Олександра Карнауха. А. Пісоцький довго та прискіпливо допитувався про цю, майже нікому невідому із присутніх, організацію. З пересторогою він поставився і до того, що в «Автомобільному Конгресі» немає фіксованого членства, членські внески там не платять, кількість симпатиків «конгресменів» так само невідома тощо. Перший заступник голови Полтавської ОДА навіть пожартував, що «Автомобільний Конгрес» – нібито церковна община: прихожани є, але скільки їх, лише Богу відомо…

Між приватними перевізниками ділили 53 «об’єкти»

приватні перевізники Полтавщини ділять маршрут
Так проходило засідання конкурсного комітету.

Після того, як розібралися з тими, хто відсутній і тими, хто прибув на засідання конкурсного комітету, його засідання оголосили легітимним. З 22 членів конкурсного комітету на засідання не прибули лише п’ятко. Тож, кворум був. Сьогодні ділили 53 маршрути. Або, як їх офіційно називають, «об’єкти». За право перевозити на них пасажирів претендували 26 приватних перевізників. На деяких маршрутах виявилися по два-три конкуренти.

Самі приватні перевізники, які з’їхалися до Полтави, нервували в очікуванні результатів конкурсу за дверима кабінету, де засідали ті, хто розподіляв маршрути. Для більшості з них ця процедура звична, бо деякі приватні перевізники в бізнесі, пов’язаному з перевезенням пасажирів, вже понад десять років.

приватні перевізники
Приватні перевізники в очікуванні результатів конкурсу

Перед початком конкурсу кореспондент «ПП» поцікавився тим, чи оновлюється автотранспорт, яким перевозять полтавців. Адже останнім часом надходить дуже багато нарікань від пасажирів на те, що регулярне здорожчання плати за проїзд аж ніяк не позначається на якості і комфорті перевезень для самих пасажирів.

Представник Нацполіції Полтавщини Тарас Полтавець, який очолював групу полісменів під час недавнього техогляду пасажирського автотранспорту, який передував конкурсу, розповів, що, як правило, більшість автобусів та маршруток вже «відбігали» дорогами Полтавщини понад десяток років. Правда, зазначив він, цього разу на техогляд подали два або три нових транспортних засоби. Але, це скоріш виняток, ніж правило.

Власниця автобусу «Еталон» на 28 посадочних місць, який курсує маршрутом «Котельва-Полтава» Олена, і яка теж взяла участь у конкурсі за право і надалі перевозити пасажирів цим маршрутом, розповіла, що свій автобус придбала в кредит ще 2008 року. Правда, його регулярно технічно обслуговують. А от дорога від райцентру до Полтави цього року зовсім погана. Тож, автобуси, які там курсують, швидко ламаються…

За результатами конкурсу визначені переможці – приватні перевізники, які отримали право на перевезення пасажирів в межах області.

Олександр Брусенський

Фото автора.