Поїхали! Услід за комунальним транспортом приватні перевізники у Полтаві теж знизили плату за проїзд

проїзд у Полтаві

Відсьогодні проїзд у Полтаві у всіх видах пасажирського міського транспорту знижено на одну гривню. Нова влада обласного центру таки «дотиснула» приватних перевізників і змусила виконати рішення суду щодо зниження плати за проїзд у міському пасажирському транспорті.

Як вже повідомляла «ПП», першими рішення Харківського апеляційного адміністративного суду, де розглядався позов нардепа Сергія Капліна щодо необґрунтованості підвищення плати за проїзд у Полтаві з 3 січня 2018 року щодо скасування цього рішення виконкому міськради, виконали у КП «Полтаваелектроавтотранс». Де ще з 26 вересня повернулися до попередніх тарифів – дві гривні у тролейбусах, та три гривні – у автобусах.

А от приватні перевізники пручалися владі і навіть заявляли, що нині економічно обґрунтована плата за перевезення одного пасажира в їхніх автобусах має становити вже 8,36 грн… Мовляв, про яке зниження плати за проїзд у Полтаві має іти мова, якщо і тариф у п’ять гривень вже збитковий?

проїзд у Полтаві

Новій владі вдалося знайти спільну мову з приватними перевізниками і вони знову перевозять пасажирів за зниженими тарифами

Риторика приватних перевізників змінилася, у тому числі і щодо перевезення пільгових категорій полтавців, після того, як виконком Полтавської міськради ухвалив рішення про виплату їм компенсації за перевезення. 1 жовтня приватний автотранспорт в обласному центрі – кільцеві автобуси і маршрутки, теж почав перевозити полтавців за тарифом по 4 гривні за поїздку. Більш того, пільговиків більше не виганяють з приватних автобусів.

Правда, за спостереженнями кореспондента «ПП» пенсіонерів, яких у вересні спочатку принижували, а потім відкрито виганяли із приватного автотранспорту, у салонах «кільцевих» автобусів та маршруток ще дуже мало. Навчені гірким досвідом спілкування з «приватниками» літні люди не поспішають скористатися пільгою на безплатний проїзд у Полтаві, за яку вже сповна заплачено міською владою.

О. Шамота про проїзд у Полтаві

Полтавський міський голова Олександр Шамота сьогодні розповів «ПП», що ситуація з роботою громадського транспорту в місті стабілізувалася. З приватними перевізниками вдалося знайти спільну мову і вони знову перевозять пасажирів. Причому, за зниженими тарифами в чотири гривні.

«Я сьогодні, коли їхав на роботу, на власні очі бачив, що в більшості приватних автобусів вже з’явилися наліпки, які інформують пасажирів, що проїзд у Полтаві відтепер коштує чотири гривні, а не п’ять, як було раніше,- заявив О. Шамота. – Без проблем в приватному транспорті відтепер перевозять і пільгові категорії полтавців. У тому числі і пенсіонерів… Комунальний міський транспорт працює в нормальному режимі. Сьогодні, приміром, на вулиці міста вийшли 47 тролейбусів… ».

Олександр Брусенський

Фото автора