Поки товстий схудне, то худий – здохне…

питання аграрної політики

Саме так влучно характеризували зміни у державній підтримці сільгоспвиробників учасники сьогоднішнього засідання постійної депутатської комісії Полтавської облради з питань аграрної політики та земельних відносин.

На засіданні, де головував Валерій Капленко, депутати присвятили обговоренню питань, які виноситимуться на сесію Полтавської облради. Поміж інших питань, члени комісії обговорили і проект рішення «Про внесення змін до Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року».

зміни у державній підтримці сільгоспвиробників

Директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов зазначив, що зміни до програми передбачають надання фінансової компенсації на придбання малогабаритної техніки вітчизняного виробника, відшкодування цін на продукцію фермерським господарствам, прибуток яких не перевищує 10 млн. грн., а також сімейним фермерам, учасникам антитерористичної операції та тимчасово переміщеним особам, які займаються садівництвом та ягідництвом тощо.

зміни у державній підтримці сільгоспвиробників

Доволі критично поставилися учасники засідання до змін, котрі очікують полтавських аграріїв від початку 2018 року, коли запрацюють нові норми підтримки державою тваринницької галузі. Більшість з депутатів зазначали, нові «правила гри» на руку скоріш керівникам потужних агрохолдингів, ніж «середнякам» – малим і середнім агропідприємствам.

«Акцент пропонують зробити на компенсації вартості будівництва тваринницьких комплексів. Але, враховуючи нові вимоги з будівництва, які вступлять в дію 1 січня, побудувати тваринницький комплекс – аналогічно до того, що побудувати військовий завод. Тобто, за тими вимогами підготовки документів. Знову ж таки, виникає питання в аграріїв: такі великі обсяги передбачають підтримку великих холдингів…», – зазначив С. Фролов.

Олександр Брусенський
Фото автора