Поки влада «чухається», полтавські депутати власним коштом ремонтують «свої» виборчі дільниці

виборчі дільниці

Репліка голови Полтавської облради Олександра Біленького на сьогоднішній апаратній нараді в ОДА, про те, що він власним коштом відремонтував «свою» виборчу дільницю у Решетилівці, яка була непристосована для голосування інвалідів, набула певного резонансу.

Перш за все через те, що обласна влада і органи місцевого самоврядування Полтавщини таки виділяють чималі гроші на обладнання виборчих дільниць і намагаються зробити їх доступними для полтавців з інвалідністю. Але, після інформації голови облради стало відомо, що він і депутати облради ремонтують «свої» дільниці власним коштом. Чи не є така ініціатива прихованим виборчі дільниці підкупом виборців та спробою забезпечити на «своїх» дільницях високу явку виборців?

З цим запитанням кореспондент «ПП» звернувся до О. Біленького і почув таку відповідь:

«Так, я взяв на себе таку відповідальність і до 18 грудня 2016 року, коли було призначено вибори, за власний кошт обладнав одну виборчу дільницю у Решетилівці, адже у нас дуже високий відсоток виборчих дільниць, які вважаються недоступними. Або частково доступними, – уточнив голова облради. – Я відремонтував дільницю, повторюю, за власний рахунок. Так само і інші депутати можуть відремонтувати або власним коштом, або вимагати від органів влади проводити цю роботу. Головне – результат. За що мене критикувати? Яка різниця в який спосіб це було зроблено. «Своя» дільниця – це не та, де я голосую, а та, яка відноситься до Решетилівки. Що тут поганого? Звісно, це не наша пряма відповідальність, але ми це робимо… Цю історію з дільницею трохи перевернули, хоча її взагалі не варто було перевертати… Я теж депутат, і це мій виборчий округ, у якому дільниці мають бути доступними для всіх виборців…».

Погоджується із своїм патроном і заступник голови Полтавської облради Анатолій Ханко. Як виявилося, він теж відремонтував виборчу дільницю. Правда, не «свою», а в своєму рідному селі Покровське Решетилівського району. Він розповів, що в селі створено дві виборчі дільниці, але вони справді непристосовані до голосування людей з інвалідністю. А. Ханко не приховує, що для того, аби зробити дільниці доступними для інвалідів, довелося застосувати свій статус заступника голови облради.

«Одну з них ми відремонтували і вона стала доступною для жителів села, які мають інвалідність, – пояснив А. Ханко. – Ремонтували, правда, не власним коштом, а «притиснули» місцеву владу. А от другу дільницю, яку розмішено в місцевій опорній школі, відремонтувати проблематично, адже приміщення для голосування там на другому поверсі. Для її переобладнання потрібно вкласти не менше двох мільйонів гривень, адже слід будувати не простий пандус,як зазвичай, а ліфт або спеціальний підйомник. Грошей на це у сільради, чий бюджет складає всього три мільйони гривень на рік, не має…».

Заступник голови облради не бачить нічого поганого в тому, що депутати облради виявляють ініціативу і ремонтують виборчі дільниці власним коштом.

«Поки влада «чухається», ми це робимо. Інакше наші земляки з інвалідністю так і не зможуть сповна реалізувати свого права на участь у виборах і відчувати себе повноцінними членами суспільства…», – зазначив А. Ханко.

текст

Олександр Брусенський
На фото: О. Біленький і А. Ханко.
Фото автора.
Для збільшення зображення –
натисніть на фото