Полтаві катастрофічно не вистачає двірників

Прибирати вулиці обласного центру, якщо нічого не змінити, вже незабаром буде нікому, адже двірники в Полтаві найближчим часом можуть зовсім зникнути.

Про ситуацію з браком «майстрів чистоти» в обласному центрі сьогодні говорили на апаратній нараді у виконкомі Полтавської міськради.

Приводом для розмови про кадри КП «ЖЕО №2» стали звіти керівників комунальних служб щодо готовності їхніх підрозділів до роботи взимку. Про що доповідав начальник управління житлово-комунального господарства Полтави Сергій Сінельник.

За його інформацією, обласний центр не має відчути незручностей через снігопади та інші витівки природи. Приміром, в достатній кількості заготовлено піщано-соляної суміші та солі, якими комунальники притрушують вулиці і дороги, борючись з ожеледицею. Міські вулиці і тротуари цієї зими вже готові розчищати майже 100 одиниць снігоприбиральної техніки – невеликі тракторці – МТЗ для очистки доріг, так звані машини- солетруси, інша важка техніка тощо.

У Полтаві проведуть показ снігоприбиральної техніки

Сергій Синельник про те, що двірники в Полтаві не бажають працювати за 5 тис гривень
Начальник управління житлово-комунального господарства Полтави Сергій Сінельник

До речі, 20 листопада комунальники планують провести «парад» снігоприбиральної техніки, що обіцяли зробити раніше. Про це сповістив учасників наради і журналістів заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко. Техніку вишикують для показу полтавцям на стоянці біля ТРЦ «Екватор».

Якщо з снігоприбиральною технікою, як запевняють міські комунальники, нібито все гаразд, то з двірниками можуть бути проблеми. Відомий «людський фактор» може звести нанівець зусилля керманичів щодо очистки тротуарів від снігу і льоду так званими малими засобами механізації – лопатами і ломами тощо.

Двірники не беруть мітли до рук навіть за п’ять тисяч гривень на місяць

Начальник КП «ЖЕО №2» Олександр Ландар повідомив учасників наради про те, що на вулиці міста в разі заметілі готові вийти 450 працівників його підприємства. Правда, з двірниками, не приховував він, питання залишається відкритим: попри оголошення про набір на роботу і рекламу, двірники на роботу не йдуть – взяти мітлу до рук останнім часом погодилися всього… двоє людей.

 двірники в Полтаві не бажають працювати

Кореспонденту «ПП» він розповів, що за штатним розкладом у КП «ЖЕО №2» 417 двірників, але сьогодні їх усього 310. Ситуацію сподіваються виправити, але…

Секретар Полтавської міськради Олександр Шамота, в свою чергу розповів «ПП», що проблема з двірниками справді дуже складна. Люди не ідуть на цю роботу, хоча нині в Полтаві двірники отримують зарплату 5 тис. гривень на місяць.

«Навіть за таку зарплату полтавці не погоджуються працювати, – нарікав О. Шамота. – Усі дивляться в бік Польщі і теперішні двірники не виключення».

Олександр Брусенський

Фото автора.