Полтавська галушка–2019: як все було (фото-, відеорепортаж)

Два дні (8–9 червня) в Полтаві на Івановій горі відбувалося свято, яке отримало назву другий міжнародний фестиваль «Полтавська галушка–2019». Участь у ньому взяли представники чотирьох країн: Китаю, Канади, Вірменії та Грузії та семи областей України. За підрахунками організаторів, міжнародний фестиваль «Полтавська галушка – 2019» відвідали понад 30 тисяч гостей.

Концертно-розважальна програма фестивалю «Полтавська галушка–2019» розгорталася на кількох локаціях на Білій Альтанці, в Петровському парку та біля пам’ятника І. Мазепи. За словами організаторів цього року на сценічне обладнання (звук, світло), дорогу творчих колективів та інше було витрачено близько 270 тисяч гривень з обласного та міського бюджетів.

Що приготувала «Полтавська галушка–2019»

На чисельних локаціях фестивалю гостей розважали пісенні та музичні колективи. Окрім професійних колективів (заслужений ансамбль пісні і танцю України ім. В. Міщенка «Лтава», пісенно-танцювальний ансамбль «Полтава», заслужена артистка України Тетяна Садохіна та інші), виступало багато самодіяльних артистів із різних районів області.

На локації «Галушкова сцена» глядачів розважали народний самодіяльний вокально-хореографічний ансамбль «Веселі солохи» (Полтавський район), вокальний чоловічий ансамбль «Жабокрюківські дядьки» (м. Миргород), народний аматорський ансамбль народної музики «Красногорівські витівники», народний аматорський вокальний ансамбль «Струмочок», народний аматорський вокальний ансамбль «Горлиця» (Великобагачанський район) та багато, багато інших.

Були представлені колективи навчальних закладів: народний ансамбль сучасної пісні «Мал-а-хіт» ПДАА, народний аматорський вокальний ансамбль «Мальви», народний хор «Криниця» ВНЗ УМСА та інші. А творчий колектив від Інституту Конфуція Харківського національного університету ім. В. М. Каразіна (Китай) познайомив українських глядачів із мистецтвом Сходу.

Вражаюче виступив шоу-балет грузинського танцю «KINTAURI».

Дуже сподобалися відвідувачам танцювальні програми від танцювальної сім’ї «Спіріт», народного хореографічного колективу «Міленіум» та народного аматорського хореографічного колективу «Барвінок» (м. Кобеляки).

Високий художній рівень виконання показала Київська муніципальна академія танцю ім. С. Лифаря (м. Київ).

Ансамбль народної пісні «Коза-дереза» разом з гостями фестивалю цікаво провели обряд засівання трави «Хто полю годить – тому врожай родить!»

Полтавська галушка–2019

На локації в Петровському парку в танцювальних конкурсах змагалися дитячі колективи.

Чим запам’ятається «Полтавська галушка–2019»

 «Полтавська галушка–2019»

Чим пригощала «Полтавська галушка–2019»

На святі можна було почастувати традиційними галушками, варениками, чебуреками, вергунами, шашликом та різноманітними кашами. Навіть для найвибагливіших дегустаторів знайшлися дивинки: сири з козячого молока, варення з шишок та різноманітні настоянки, вина, лікери, медовухи. Для гостей заходу організатори підготували Грузинський та Вірменський гостинні двори. На них відвідувачів пригощали національними стравами і навіть ділилися секретами їх приготування.

Полтавська галушка–2019
На святі можна було придбати варення з шишок

Упродовж свята проводилися майстер-класи з виготовлення галушок, пельменів, вареників. Працював дитячий майданчик з іграми та розвагами. Особливо запам’ятається малечі (та й дорослим, безсумнівно!) пінний фонтан.

«Полтавська галушка–2019»
Пінний фонтан на фестивалі «Полтавська галушка–2019»

Чим запам’ятається «Полтавська галушка–2019»

Білу альтанку, де в перший день дійство тривало майже до 23 години, святково вбрали до фестивалю в імпровізований український дівочий вінок із квітами та стрічками.

Полтавська галушка–2019»
Локація “Біла Альтанка”

Запальний ансамбль ударних інструментів «Живі барабани» демонстрував справжнє барабанне шоу! Воно супроводжувалося вмикористанням традиційних інструментів та світловим шоу.

Хедлайнерами фестивалю «Полтавська галушка – 2019» став київський гурт «Рвані Міха» – джаз, рок, поп, клуб-баян драйв група.

Аналогів ансамблю в естраді України не існує, вони – унікальні у сфері баянно-акардеонного мистецтва. Колектив поєднав у собі кращі виконавськітрадиції і представив їх в новому форматі. Репертуар, аранжування, стиль виконання гурту не залишив байдужим нікого.

Фестиваль «Полтавська галушка – 2019» надовго запам’ятається полтавцям та гостям міста!

Галина СЕМЕНЕНКО

Фото, відео автора