Полтавська міська влада знову отримала незадовільний рейтинг

За зведеним рейтингом обласних центрів України Полтава на 5-му місці з кінця. Згідно опитування жителів міста Полтавська міська влада отриала 2,9 бали за свою роботу.

Нещодавно в Інтернеті були оприлюднені результати четвертого всеукраїнського муніципального опитування IRI.

Опитування було проведено в 22-х обласних центрах України, а також в Маріуполі і Сєвєродонецьку на Донбасі. У дослідженні було задіяно 19200 респондентів, статистична похибка для кожного міста не перевищує 3,5%.

Рейтинг міст визначався за п’ятибальною шкалою (1– «жахливо»; 2– «погано»; 3– «середньо»; 4– «добре»; 5– «відмінно»). Оцінювалися інфраструктура, комунальна, гуманітарна сфери, медицина, освіта, діяльність правоохоронних органів та інше.

За досвідом співпраці з міською владою, полтавці відповідали на запитання: 1) ставлення представників місцевої влади (службовців) до Вас; 2) рівень компетентності представників міської влади; 3) час очікування; 4) якість отриманих послуг. У підсумку їхні оцінки коливалися в межах від 2,75 до 2,9 балів. Тобто не піднялись навіть до «трійочки»!

Полтавська міська влада в аутсайдерах

Полтавська міська владаЗа рівнем задоволеності роботою місцевої влади Полтава опинилася в аутсайдерах, на передостанньому місці серед 22-х міст України! (останню сходинку посів прифронтовий Сєвєродонецьк). Причому, порівняно з попереднім роком тенденцій до покращення немає, зафіксована тенденція «без змін». Міським головою та міською радою задоволені лише відповідно 23 і 21 відсоток опитаних. Найвищій відсоток задоволеності роботою місцевої влади – у містах Харкові, Івано-Франківську та Маріуполі (75-65%).

Погіршився порівняно з попереднім роком рейтинг можливостей нашого міста. За цим показником полтавці виставили оцінку 2,9 за п’ятибальною шкалою. Незадоволені залишилися полтавці також якістю сфер та послуг. Кількість респондентів, які вважають, що справи у місті йдуть у правильному напрямку – найнижча з можливих (0-14%).

Єдине, що може тішити: підвищився відсоток респондентів, які відчувають себе цілком або переважно в безпеці, йдучи додому після настання темряви. Якщо в березні 2015 року у безпеці себе вважали 30-39% людей, то у лютому 2018 року їхня кількість зросла до 50-59%.

Полтавська міська владаЗагалом за зведеним рейтингом обласних центрів України за індексом задоволеності якістю 22-х сфер життєдіяльності та послуг Полтава опинилася на 5-му місці з кінця: жителі обласного центру виставили оцінку міській владі 2,9 бали. Причому динаміка зміни цього індексу йде на погіршення порівняно з попереднім роком. Лише 13% опитаних полтавців вважають, що справи в Україні в цілому йдуть у правильному напрямку, а стосовно справ у місті – задоволених виявилося 20%.

Куди ж ведеш ти нас, Сусанін?

Полтавська міська владаСергій МИКОЛЕНКО