Полтавська влада вправно сховала від очей президента НОК Сергія Бубки зруйнований фонтан

Сергій Бубка на Полтавщині

На Полтавщині с робочою поїздкою перебуває президент Національного олімпійського комітету (НОК) Сергій Бубка.

План перебування в регіоні президента НОК С. Бубки розрахований на триденну – 14-16 червня, насичену офіційними і спортивними подіями програму, і містить багато заходів за участю С. Бубки, та членів НОК, які його супроводжують.

Сергій Бубка в Полтаві
Голова регіонального відділення НОК Олександр Удовіченко та В. Борзов (праворуч).

З легендарним у недалекому минулому спортсменом-легкоатлетом до Полтави приїхав і віце-президент НОК Валерій Борзов – двократний олімпійський чемпіон. Разом з ними обласний центр відвідав і перший заступник міністра молоді та спорту України, віце-президент НОК Ігор Гоцул.

Учора в Полтаві за участю іменитих гостей провели семінар-нараду. На якому обговорили розвиток спорту на Полтавщині, та відзначення 180-річчя з дня народження одного з засновників Олімпійського руху, уродженця Полтавщини Олексія Бутовського. Гості побували на показових виступах спортсменів з тхеквондо, вільної боротьби та художньої гімнастики, вручили полтавським спортсменам прапор НОК, зустрілися зі студентською молоддю, спортсменами. З лекцією перед ними виступила бронзова призерка Олімпійських ігор в Сіднеї Олена Говорова.

Сергій Бубка прибув у Полтаву на ювілей О.Д.Бутовського

Сергій Бубка завітав у Полтаву на ювілей О. Бутовського
Погруддя О. Бутовському в Полтаві.

Під час перебування в Полтаві С. Бубки заплановано низку заходів з нагоди 180-річчя видатного земляка полтавців Олексія Дмитровича Бутовського – член першого складу та одного із засновників МОК та сучасного Олімпійського руху, генерал-лейтенант, викладача Полтавського кадетського корпусу та спортивного функціонера.

Погруддя О. Бутовському встановлено в обласному центрі поряд із стадіоном «Ворскла», який носить його ім`я.

До речі, там дуже оперативно з’явилися агітаційні щити, котрі розповідають про головні вехи його біографії. В такий спосіб полтавська влада не лише ознайомила полтавців із життєвим шляхом О. Бутовського, але й сховала подалі від очей столичних гостей зруйнований фонтан, який колись був окрасою міста на Ворсклі.

Але останніми роками він не працює і муляє очі полтавцям та гостям обласного центру своїми іржавілими конструкціями.

Сергій Бубка в Полтаві
Такими щитам закрили до приїду С. Бубки напівзруйнований фонтан.

Сьогодні Сергій Бубка мав зустріч з головою Полтавської ОДА Валерієм Головком. Після чого вони підписали Меморандум про співпрацю між Полтавською ОДА, облрадою та НОК. Після нетривалої прес-конференції гості взяли участь у відкритті музейної кімнати фізичної культури, спорту та олімпійського руху Полтавщини з нагоди 180-річчя О. Бутовського на стадіоні «Ворскла».

Сергій Бубка та розвиток спорту на Полтавщині

З нагоди 180-річчя О. Бутовського біля його пам’ятнику провели мітинг, а Полтавська дирекція ПАТ «Укрпошта» організувала урочисте спеціальне погашення художнього маркованого конверта, випущеного до 180-річчя від дня народження О. Бутовського. Увечері в театрі ім. М. Гоголя пройдуть Всеукраїнські урочисті збори з нагоди дня народження засновника олімпійського руху на Полтавщині.

16 червня в Полтаві о десятій годині в мікрорайоні Левада у прирічковому парку відбудеться відкриття чемпіонату України з триатлону (спринт), змагання з триалу (змішана естафета 3-х учасників (плавання 750 метрів + вело 20 кілометрів + біг 5 кілометрів).

Полтавщина багата на талановитих і перспективних спортсменів, які часто займають призові місця та нагороджуються медалями. Сергій Бубка відзначив здобутки юних спортсменів і закликав полтавців продовжувати традиції вітчизняного спорту.

Олександр Брусенський

На фото: 1. Бубка – Сергій Бубка (праворуч) в приміщенні Полтавської ОДА.

Фото автора.