Полтавські гирьовики виграли чемпіонат України і тепер готуються до змагань у Сеулі

Чемпіонат України з гирьового спорту, який вчора завершився в Полтаві (https://panoram.com.ua/2017/10/07/news-456/), за своїми результатами виявився напрочуд вдалим для полтавських спортсменів.

Як повідомив «ПП» головний суддя чемпіонату, майстер спорту міжнародного класу Олег Мороз, збірна Полтавщини у командному заліку виборола перше місце. Другу сходинку п’єдесталу зайняла команда із Харкова. На третьому місці – команда житомирян.

Шестеро полтавських гирьовиків завоювали звання чемпіонів, виборовши перші місця у своїх вагових категоріях на чемпіонаті України. Ще шестеро стали призерами, посівши призові місця у змаганнях.

За інформацією О. Мороза, перемога відкрила полтавським спортсменам шлях до складу збірної України з гирьового спорту, який через місяць пройде в Сеулі (Південна Корея). Правда, на всесвітній чемпіонат поїдуть лише троє спортсменів з Полтави – Ігор Гавришко, Олег Коломієць та Ярослав Сушко.

«Мене запитують – чому не всі наші спортсмени, котрі вибороли звання чемпіонів України, поїдуть до Сеулу?, – говорить О. Мороз. – Уся проблема в грошах. За положенням, фінансувати участь української збірної в таких змаганнях може лише міністерство молоді та спорту, де зуміли профінансувати поїздку лише трьох полтавських спортсменів. На кожного з них виділили всього по 10200 грн. Ще 25 000 нам необхідно відшукати. Через брак фінансування, до Сеулу може поїхати національна збірна України не в складі 18 гирьовиків, як заявлено, але всього десять спортсменів».

Олександр Брусенський
Фото автора