Полтавські комуністи вийшли з підпілля й відзначили першотравневе свято

першотравневе свято

1 травня полтавські комуністи вперше після формальної заборони КПУ привселюдно зібралися на колись популярну традиційну маївку – першотравневе свято.

Інтригою цього дня, який ще чимало українців пам’ятають, як першотравневе свято миру й праці, що «єднало трудящих усіх країн», стало питання: чи проводитимуть на Полтавщині святкові заходи?

Останнім часом про полтавських комуністів майже нічого не чути. Як, до речі, й загалом про КПУ та її лідерів. Проте, як з’ясувалося, комуністина партія, яку витіснили з політичної арени адміністративними методами, не лише жива, але й проводить активну роботу.

Комуністина партія про першотравневе свято в Полтаві

першотравневе свято
Червоні прапори – символ 1 Травня

Кореспондент «ПП» зв’язався з першим секретарем Полтавського обкому КПУ, колишнім народним депутатом і депутатом Полтавської облради Олександром Масенком і запитав його щодо намірів провести першотравневе свято.

– Так, проводимо! Але де саме, поки не скажу… Зателефонуйте через кілька годин, тоді й розповім… Проживаю я не в Полтаві, а в Оржиці. Шкода, що здоров’я погіршується: нога дуже болить. Інакше неодмінно приїхав би до Полтави й організував першотравневу ходу, – розповів О. Масенко.

На запитання про заборону КПУ головний комуніст Полтавщини реагує дуже емоційно, бо вважає, що людей навмисне вводять у оману:

– Такого нікому не кажіть! Ви бачили хоча б один офіційний документ про заборону компартії? Ні? Отож… Діяльність Компартії не заборонили, а призупинили. Але й це рішення оскаржене, справа розглядається в апеляційному суді. Тож поки рішення немає, комуністична партія має право на свою діяльність. У кожному районі Полтавщини продовжують діяти осередки Компартії.

На першотравневе свято в Полтаві комуністи зібралися подалі від центру

першотравневе свято в Полтаві
Перший секретар Полтавського міськкому КПУ Алла Фадєєва.

Про місце проведення мітингу «ПП» дізналася зі своїх джерел. Комуністи та їхні симпатики у Полтаві зібралися о 10.00 біля пам’ятника авіаторам, що на території колишнього авіамістечка. Місце подалі від центру, як з’ясувалося, обрали невипадково.

– У нас мирна акція, й ми не хочемо, щоб її зірвали представники правонаціоналістичних сил. Вони, якщо дізнаються про місце зібрання, можуть вчинити провокації або навіть бійку, – пояснила перший секретар Полтавського міськкому КПУ Алла Фадєєва. – Так, ми прийшли з червоними прапорами. Але без символіки КПУ. Тож хай хтось спробує нам дорікнути, що ми порушуємо закон.

А. Фадєєва розповіла, що партійна організація комуністів у Полтаві активно діє. Правда, її лави значно порідшали й налічують не більш ніж півтори сотні «штиків», переважно пенсіонерів.

– Ми навіть приймаємо в партію нових членів, збираємо внески, – інформує А. Фадєєва. – Сьогодні ми зібралися на мітинг, щоб ушанувати колись дуже популярне в народі першотравневе свято. Свято, на традиціях якого виросло не одне покоління наших співвітчизників. І стерти його з пам’яті нікому не вдасться…

першотравневе свято в Полтаві
Комуністи поклали квіти до Вічного вогню в авіамістечку.

Під пильним наглядом посилених нарядів поліції учасники акції КПУ поклали квіти до Вічного вогню, обмінялися спогадами й прочитали вірші.

Відзначили першотравневе свято й у Лубнах. Там з ініціативи міської ради організували для жителів райцентру святковий концерт. Попереду в комуністів нові турботи, пов’язані з відзначенням Дня Перемоги…

Олександр Брусенський

Фото автора