Полтавські перевізники мають повернутися до попередньої оплати за проїзд у громадському транспорті?

оплати за проїзд

Сьогодні Полтавський окружний адміністративний суд підтвердив своє попереднє рішення, ухвалене 26 лютого 2018 року щодо призупинення рішення виконкому Полтавської міськради про підвищення оплати за проїзд у громадському транспорті обласного центру.

Тоді, суддя Ігор Шевяков призупинив рішення міськвиконкому про підвищення оплати за проїзд пасажирів в Полтаві. Зокрема, у тролейбусі до 3 грн, автобусі – до 5 грн. Рішення було прийнято за адміністративним позовом народного депутата Сергія Капліна, який і оскаржив підвищення тарифів на проїзд, адже, як вважає нардеп, воно було прийнято з порушенням процедури.

Однак, жоден із перевізників не знизив оплати за проїзд , а чиновники виконкому міськради оскаржили рішення судді. Скаргу розглядали сьогодні у присутності зацікавлених сторін

Депутат Полтавської міськради Олександр Шамота на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив, що «Суд відхилив клопотання міської ради, щодо поновлення вартості проїзду 5 гривень. Наразі діє рішення виконкому № 91 від 21.05. 2015 року, а відповідно вартість проїзду складає 4 гривні.

оплати за проїзд

Міськвиконком порушив процедуру зміни тарифу

Таке рішення, як регуляторний акт, має бути заздалегідь оприлюднене і погоджене з громадськістю — цього влада міста не зробила. Боротьба триває і зараз головне завдання примусити перевізників та міського голову Мамая виконувати це рішення…».

У своєму коментарі для ЗМІ (poltava.to) щодо рішення суду Полтавський міський голова Олександр Мамай зазначив «Мені прикро, що суддя, який прийняв це рішення, зробив безлад в сфері пасажирських перевезень. Адже, що ми маємо? Виконком скасував рішення про тариф в 4 грн. А суд призупинив рішення виконкому про проїзд в 5 грн. Що тепер можуть зробити перевізники? Можуть поставити тариф і 6, і 7, і 10 грн. Але дякую перевізникам, що вони із розумінням поставилися до ситуації і фактично працюють в рамках призупиненого рішення виконкому…».

оплати за проїзд

За останньою інформаціє, у громадському транспорті Полтави, як і раніше, від пасажирів вимагають оплату за проїзд у попередньому розмірі – 5 грн в автобусах і маршрутних таксі, 3 грн. – у тролейбусах…

Олександр Брусенський

Фото із сторінки у Фейсбуці О. Шамоти.