Полтавського хакера, організатора міжнародної кібермережі «Avalanche» розшукує поліція 30 країн

«Avalanche»

35-річного уродженця Полтави, який організував міжнародну кібермережу «Avalanche», через активність якої, пов’язану із вірусними атаками по всьому світу, збитки для компаній і окремих користувачів Інтернет склали сотні мільйонів євро, учора затримали у столиці України.

Із інформації, яка вже з’явилася в мережі, мова іде про Геннадія Капранова, котрого поліція вже затримувала у Полтаві ще 30 листопада 2016 року. Затримували хакера майже за сценарієм «крутого» вестерна: із стріляниною, переслідування та використанням спеціального поліцейського підрозділу «Корд» після того, як його виявили в одній з квартир на четвертому поверсі, яку довелося брати штурмом, на тодішній вулиці Фрунзе. Проте, вже 1 грудня 2016 року кібершахрая, якого Інтерпол розшукував чотири останні роки (зокрема, за ордером ФРН, де від кібератак «Avalanche» було завдано збитків на 6 млн. євро, відпустили на волю в Октябрьському райсуді Полтави, через брак доказів та халатність прокуратури, де не підготували всіх потрібних документів. Г. Капранов, переступивши поріг суду, одразу накивав п’ятками…

З нагоди затримання організатора кібермережі «Avalanche», Департамент кіберполіції Національної поліції України сьогодні розповсюдив повідомлення наступного змісту:

«Організатора міжнародної злочинної платформи, відомої як яка щодня інфікувала по всьому світу до півмільйона комп’ютерів затримали вчора у Києві. Поліцейські виявили у нього паспорт громадянина України на ім’я іншої особи, за якими зловмисник прибув до столиці. Сьогодні, 26 лютого, суд обиратиме йому запобіжний захід у місті Полтава. Також під час обшуку на орендованій ним квартирі поліцейські вилучили ноутбук, гроші та флеш-накопичувачі. Мережа «Avalanche» функціонувала 7 років. До її ліквідації були задіяні правоохоронці 30 країн. 30 листопада 2016 року поліцейські провели міжнародну спецоперацію з ліквідації цієї кібермережі.

«Avalanche»

Тоді у Полтаві правоохоронці затримали й організатора цієї злочинної діяльності – 33-річного місцевого мешканця. 1 грудня 2016 року Жовтневим районним судом м. Полтави було розглянуто клопотання представника Генеральної прокуратури України про його арешт. У обранні саме такого запобіжного заходу суд відмовив, після чого підозрюваний зник із зали суду. Пізніше його було оголошено у міжнародний розшук.

Відповідно до українського законодавства, йому інкримінують причетність до вчинення кількох кримінальних правопорушень: ч. 3 ст. 209, за ч. 1 ст. 361, ч. 2 ст. 342 та ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України. У той же час прокуратурою Вердена і поліцією Люнебурга (Федеративна Республіка Німеччина) розслідується кримінальна справа щодо міжнародної платформи злочинної інфраструктури, відомої як «Avalanche», яка використовувалась в якості майданчика для запуску та управління масових глобальних шкідливих атак і відмивання грошей.

У Німеччині, за оцінками експертів, це спричинило збитків на понад 6 мільйонів євро. Крім того, грошові втрати пов’язані з кібератаками, проведеним по мережі «Avalanche», за попередніми підрахунками, склали сотні мільйонів євро по всьому світу». (мову оригіналу збережено – авт.).

Олександр Брусенський
Фото із Інтернету.