Полтавцям більше не виписують і не продають «доступні ліки»

«доступні ліки»

На Полтавщині призупинили видачу рецептів та відпуск медикаментів за широко розрекламованою урядовою програмою «Доступні ліки», дію якої анонсували і на 2018 рік.

Ще 13 листопада 2017 року на апаратній нараді у Полтавській ОДА директор обласного департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак запевняв, що ситуація з реалізацією урядової програми «Доступні ліки» на Полтавщині «кардинально змінюється». На краще. Приміром, за його даними, в аптеках області на 42% зросла кількість медикаментів, які полтавцям відпускають за цією програмою. Кількість рецептів, що їх виписують у лікарнях для придбання «доступних» ліків, так само зросла – на 18%. Лише за останній тиждень перед нарадою, кількість полтавців, які скористалися програмою і придбали в аптеках ліки за урядовою програмою, збільшилася на 10 тисяч полтавців. Якщо на початку листопада 2017 року в регіоні тих, хто вже скористався перевагами програми і отримав рецепти на «доступні ліки», було 199 тисяч, то на день проведення наради в ОДА таких вже було 235 тисяч, зазначив В. Лисак.  І робота в цьому напрямку триває, запевняв директор департаменту.

Проте, як стало відомо останніми днями, аптеки Полтавщини припинили «отоварювати» рецепти, що їх медики виписують пацієнтам за програмою «Доступні ліки». Що викликало не лише здивування, але й обурення полтавців, котрі повірили запевненням чиновників і були переконані в тому, що програма діятиме й надалі.

Як виявилося, програму в області справді призупинили, бо на відшкодування аптекам вартості «доступних ліків» в бюджеті вже немає грошей. Виконуючий обов’язки Полтавського обласного комунального підприємства «Полтавафарм» Валерій Прядко, де найбільша мережа аптек, які долучилися до урядової програми «Доступні ліки» сьогодні підтвердив кореспонденту «ПП» інформацію про припинення продажу ліків полтавцям в рамках цієї програми.

«Ми закрили свої договірні відносини, бо лікарні, де виписують рецепти за програмою «Доступні ліки» вибрали всі гроші, – пояснив В. Прядко. – Але, наскільки мені відомо, з Нового року дія програми відновиться. Тож, після укладення лікарнями договорів з нами, наші аптеки знову відпускатимуть ліки, які передбачені програмою…».

Олександр Брусенський