Полтаву обезголовили, або «Прощавай, Олександре Федоровичу!»

дострокове припинення повноважень О. Мамая

Сьогодні в обласному центрі продовжилася робота позачергової 17-ї сесії Полтавської міськради, яку скликали на вимогу більшості опозиційних до міського голови Олександра Мамая депутатів із п’яти фракцій.

За час – від 31 серпня, коли було відкрито сесію, опозиція посилила свої лави і сьогодні участь у сесії взяли вже 29 депутатів. В анонсованому порядку денному питання про дострокове припинення повноважень О. Мамая – міського голови не було.

Міська рада безвладдя

дострокове припинення повноважень О. Мамая
В портфелі у О. Шамоти секретний план по змні влади в Полтаві

Депутатів зібрали, щоб обрати секретаря міськради замість Оксани Деркач, яку звільнили на попередній сесії. Але, як розповів кореспонденту «ПП» очільник ініціативної групи по скликанню позачергової сесії Олександр Шамота, він е виключає, що «додаткові питання до порядку денного будуть внесені депутатами». У тому числі, і щодо дострокове припинення повноважень О. Мамая, який не іде на компроміс з новою депутатською більшістю, не визнає рішення позачергової сесії, не бере до уваги рішення депутатів про звільнення секретаря міськради тощо. Між тим, зауважив О. Шамота, ситуація в місті дедалі погіршується, обласний центр «дерібанять» і він занепадає просто на очах.

Цікаво, що апарат міської ради проігнорував збори депутатів і жоден із чиновників на сесію не з’явився. Навіть на реєстрацію депутатів. Про що було складено протокол групою депутатів-опозиціонерів. В сесійній залі не працювала система рада, тож депутати голосували поіменно за списком.

Як і передбачав О. Шамота, який головував у сесійній залі, до порядку денного таки включили питання про дострокове припинення повноважень О. Мамая. Його запропонував депутат Е. Волков. Питання одностайно підтримали всі присутні в залі. Сам О. Мамай на сесію не з’явився. Його місцезнаходження депутатам не було відомо до закриття сесії. Першим питанням, одразу після відкриття сесії, депутати розглянули звільнення трьох заступників міського голови – Н. Сук, О. Борисової та С. Тарашевської. Трьох інших заступників вже було звільнено раніше. За звільнення проголосували всі одностайно.

Натомість питання розпуску виконкому міськради, яке було другим в порядку денному, викликало дискусію в залі. Дехто з депутатів запропонував зробити перерву, щоб обговорити ситуацію, яка складеться після розпуску виконкому. О. Шамота в 10.50 оголосив 15-хвилинну перерву для консультацій з головами депутатських фракцій. Але перерва затяглася до 15.00.

29 депутатів висловилися за дострокове припинення повноважень О. Мамая. Хто хазяйнуватиме в сесійній залі?

Потім депутати ще годину не починали роботу. У залі після перерви зареєструвалася вже не 28, а 26 депутатів, що унеможливило б розгляд питання про припинення повноважень О. Мамая (потрібно за регламентом міськради 28 голосів – авт.). Але все стало по своїх місцях, коли підійшли ще двоє депутатів і навіть зареєструвався 29-ї за ліком обранець.

дострокове припинення повноважень О. Мамая
Реєстрація депутатів

Виконком міськради таки розпустили. І одразу перейшли до розгляду питання про дострокове припинення повноважень міського голови. Звинувачення від депутатів на адресу О. Мамая, які зачитав Е. Волков, вмістилися на 31 сторінці тексту. Градоначальнику закидали небажання шукати компроміс з опозицією, відверте і протизаконне ігнорування рішень сесій, розвал комунального господарства міста. В тому числі необґрунтовану ліквідацію низки комунальних підприємств і передачі їхнього майна до рук наближених до нього осіб. Крім того, О. Мамаю закидали занепад інфраструктури обласного центру, перетворення його з «духовної столиці» на місто «мафів» і торговельних точок тощо.

У результаті поіменного таємного голосування всі 29 депутатів висловилися за дострокове припинення повноважень О. Мамая і звільнення його з цієї посади.

Олександр Брусенський

Фото автора.