Полтітичні новини: Президент звільнив з посади голову Козельщинської РДА Перепелицю Олександра, якому депутати райради висловили недовіру

звільнили Перепелицю

Президент України П. Порошенко своїм розпорядженням вчора звільнив з посади голови Козельщинської РДА Олександра Перепелицю.

Представника БПП, який очолював виконавчу владу в Козельщинському районі, звільнено з традиційний формулюванням» «Відповідно до частини дев’ятої статті 118 Конституції України звільнити Перепелицю Олександра Олексійовича з посади голови Козельщинської районної державної адміністрації Полтавської області».

Ця стаття основного Закону України передбачає, що «Обласна чи районна рада може висловити недовіру голові відповідної місцевої державної адміністрації, на підставі чого Президент України приймає рішення і дає обґрунтовану відповідь. Якщо недовіру голові районної чи обласної державної адміністрації висловили дві третини депутатів від складу відповідної ради. Президент України приймає рішення про відставку голови місцевої державної адміністрації.

Рішення про недовіру О. Перепелиці було прийнято на позачерговій дев’ятнадцятій сесії Козельщинської районної ради сьомого скликання 26 січня 2018 року (krkrrada.gov.ua).

Влада і земельне питання псують українських можновладців?

Що стало приводом для такого радикального рішення райради – звільнити Перепелицю, можна дізнатися з витягу протоколу щодо обговорення питання про недовіру голові райдержадміністрації.

«Боровицький Б.В. (депутат Козельщинської райради) звернувся до Перепелиці О.О. і запитав чим він керувався коли надавав землю в оренду ТОВ «АФ «Добробуту» на гірших умовах ніж пропонувало ТОВ «Метекс Агро» та зазначив, що Перепелиця О.О. своїм незаконним рішенням позбавив на 300 тисяч гривень бюджет Бреусівської громади, і що ні для кого не секрет чому він це зробив, бо усі знають про його поїздки в «Астарту» в Київ і що керівник ТОВ «АФ «Добробуту» Таранушич А.О. останнім часом постійно відвідував кабінет голови райдержадміністрації.

Також Боровицький Б.В., повідомив, що його як члена вказаної земельної комісії райдержадміністрації не запрошували на засідання уже близько 4 місяців і запропонував депутатам районної ради висловити голові РДА Перепелиці О.О. недовіру, щоб він мав можливість піти на «вільні хліба».

Марченко Ю.Б. – (голова районної ради) зазначив, що це тільки підтверджує те, що Перепелиця О.О., приймає рішення одноособово і ні на депутатів ні на кого не зважає. Марченко Ю.Б. повідомив, що на постійних комісіях депутати розглянули і обговорили письмове звернення депутата районної ради Боровицького Б.В. та підготовлений вказаним депутатом проект рішення «Про висловлення недовіри голові Козельщинської районної державної адміністрації Перепелиці О. О.» і постійні комісії рекомендували внести дане до порядку денного для розгляду на позачерговій дев’ятнадцятій сесії районної ради сьомого скликання та провести таємне голосування.

Результати таємного голосування: За – 16, проти -5, утримався-1. Олександра Перепелицю звільнили.

Олександр Брусенський

Фото із Інтернету

На фото О. Перепелиця