Помер колишній директор полтавського заводу «Знамя», якого називали в’язнем Кремля

Знамя

Сьогодні стало відомо про смерть директора полтавського заводу «Знамя» Юрія Даниловича Солошенка, звинувачений російськими спецслужбами у шпигунстві і засудженого судом РФ.

Про смерть колишнього директора оборонного заводу «Знамя» повідомила на своїй сторінці у Фейсбуці заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, яка доклала багато зусиль для визволення Ю. Солошенка з російської тюрми.

Ю. Солошенко помер на 76-му році від онкологічного захворювання про яке стало відоме ще під час його засудження і перебування під вартою. Колишній директор потрапив у пазурі російської ФСБ 5 серпня 2014 року, коли приїхав до Москви на запрошення свого товариша. На вокзалі його було одразу затримано за звинуваченням в тому, що він нібито збирався вивозити з російського заводу секретне обладнання.

Знамя

На час слідства його утримували в Лефортовській буцегарні. У жовтні 2015 року Московський міський суд виніс Ю. Солошенку вирок – 6 років ув’язнення за шпигунство з відбуттям покарання у колонії суворого режиму. 14 червня 2016 року колишнього директора полтавського заводу «Знамя» було помилувано В. Путіним і передано українській стороні.

Олександр Брусенський

Фото з інтернету