Понад половину жителів Полтавщини отримують соціальну допомогу від держави

держави

На Полтавщині реалізують пілотний проект з впровадження моделі адміністрування надання послуг із соціальної підтримки населення від держави в умовах децентралізації.

Про надання послуг із соціальної підтримки полтавцям в рамках цього проекту сьогодні в Полтавській ОДА розповідала перший заступник обласного департаменту соціального захисту Ніна Черняк. За її словами, головними завданнями проекту є наближення соціальних послуг до населення, поширення вже напрацьованого досвіду на всі об’єднані територіальні громади (ОТГ) області, не допущення зменшення обсягу надання соціальних послуг та створення умов для отримання полтавцями послуг за принципом «єдиного вікна» тощо.

держави

Для реалізації пілотного проекту на Полтавщині обрали п’ять ОТГ. Зокрема, Пирятинську, Шишацьку, Омельницьку, Піщанську та Білоцерківську. Цікаво, що кількість населення, яка потребує соціальної допомоги, в Полтавській області все ще залишається чималою. Що, певним чином свідчить про бідність населення, яке без підтримки держави не може вижити. Так, по соціальну допомогу в Омельницькій сільській ОТГ звернулися 79% її жителів, Піщанівській сільській ОТГ – 60%, Шишацькій селищній ОТГ – 47%, Білоцерківськійсільській ОТГ – 24%. Найменше звернень про допомогу поступило від жителів Пирятинської міській ОТГ – 8%…

Олександр Брусенський
На фото: Н. Черняк.
Фото автора.