У Києві почали розгляд скарги достроково відставленого полтавського градоначальника

поновлення Мамая

Олександр Мамай, у недавньому полтавський градоначальник, повноваження якого достроково припинили депутати Полтавської міськради, не полишає наміру поновитися на посаді. І доказ цьому розгляд скарги в Києві про поновлення Мамая на посаді Полтавського міського голови.

21 листопада О. Мамай подав скаргу до комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Мін’юсту України. Він оскаржує «неправомірне внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомостей про керівника юридичних осіб Полтавська міська рада, Виконавчий комітет Полтавської міської ради…».

Поновлення Мамая: у Києві дядько, а в Полтаві… опоненти

скарга про поновлення Мамая

Відставлений градоначальник у своїй скарзі зазначає, що станом на 20 листопада 2018 року в реєстрі саме він значився керівником виконкому Полтавської міськради та Полтавським міським головою. Ці дані, інформує О. Мамай столичних арбітрів, до реєстру було внесено після того, як його в 2010 та 2015 роках обирали Полтавським міським головою.

«Проте в результаті незаконних дій групи осіб, відомості щодо юридичних осіб – Полтавська міська рада та Виконком Полтавської міської ради, було змінено двічі…» (Див. ПП: “Із офіційного сайту Полтавської міськради прибрали всі згадки про О. Мамая і, натомість, «повісили» О. Шамоту”).

О. Мамай просить комісію скасувати ці зміни в реєстрі й таким чином знову хоче набути повноважень Полтавського міського голови.

О. Мамаю пригадали георгіївську стрічку й російській сервер

З приводу поновлення Мамая на посаду градоначальника обласного центру прес-служба виконкому Полтавської міськради вчора розповсюдила офіційну заяву наступного змісту:

“Депутати Полтавської міської ради виїхали в Міністерство юстиції, щоб зупинити спробу відставленого мера Мамая здійснити переворот у Полтаві. Олександр Мамай свого часу проводив у місті заходи з використанням георгіївських стрічок і допускав сепаратистські висловлювання. Після його відставки у міській раді були виявлені російські сервери.

В умовах загострення російської агресії та введення воєнного стану міська рада звернулась до Президента, ГПУ та СБУ з проханням не допустити поновлення Мамая і підриву стабільності та життєдіяльності міста.”

О 14.00 (26 листопада 2018 року – авт.) в Міністерстві юстиції відбудеться засідання, на якому колишній міський голова Полтави Олександр Мамай знову спробує повернутись на свою посаду. Після невдалої спроби відновитись через викрадений електронний ключ доступу, тепер екс-мер звернувся до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

Оскільки жодних законних підстав для поновлення Мамая на посаді міського голови немає, будь-яке рішення на користь екс-мера може заблокувати роботу міста, зокрема: роботу комунальних служб в умовах погіршення погодних умов, прибирання сміття, виплати заробітних плат держслужбовцям та бюджетникам, забезпечення діяльності закладів охорони здоров’я та освіти.

Демократична коаліція в Полтавській міській раді просить голову комісії Мін’юсту Віталія Гайдука не допустити поновлення Мамая та паралізації роботи міського господарства Полтави. А також закликає керівництво Міністерства юстиції запобігти неправомірним діям (мову оригіналу збережено – авт.).”

Чи повернуть посаду О. Мамаю?

В. Нікіпелов про поновлення Мамая
В. Нікіпелов

Як стало відомо «ПП», до столиці виїжджала група представників виконкому та депутатів Полтавської міськради, яку очолив заступник Полтавського міського голови Віталій Нікіпелов. У своєму коментарі кореспондентові «ПП» він розповів, що до Києва для участі в роботі комісії виїжджали вісім депутатів міськрад, та ще кілька працівників виконкому. Усього полтавська депутація складалася з 12 осіб.

«Ми представили комісії свої пояснення, надали необхідні документи й аргументували нашу позицію щодо законності дій державних реєстраторів, які вносили зміни до Єдиного державного реєстру. Ані самого О. Мамая, ані його представника на засіданні комісії не було», – розповів В. Нікіпелов.

За інформацією В. Нікіпелова, наступне засідання комісії про поновлення Мамая на посаді за скаргою Олександра Федоровича призначено на 29 листопада 2018 року.

Олександр Брусенський

Фото автора.

Для збільшення зображення натисніть на фото