Популярна дитяча іграшка в Україні визнана дуже небезпечною

У головному управлінні Держпродспоживслужби в Полтавській області оприлюднили інформацію про виявлення на ринку дуже небезпечної дитячої іграшки, яка останнім часом користується шаленим попитом. Мова ідеться про так званий спінер – американську іграшку-антистрес. А саме – її модель CS5555 SYM0024. Іграшка, за отриманою інформацією з міжнародної системи повідомлення про продукцію, що становить серйозний ризик (RAPEX), становить серйозну небезпеку. Спеціалісти додивилися, що її акумуляторний відсік легко відкрити без використання будь-яких інструментів та отримати доступ до елементів живлення, які дитина може покласти у рот і проковтнути. А це, в свою чергу, завдасть шкоди шлунково-кишковому тракту.

Перша ознака шкідливої іграшки, повідомляють у Держпродспоживслужбі, – запах. Чим різкіший запах від іграшки, тим більше хімічної речовини входить до її складу. Експерти також рекомендують не давати бавитися спінером маленьким дітям. Хоч він має суцільну конструкцію, але від удару гаджет може розпастись на деталі, які малюк може проковтнути.

У разі одержання інформації про надходження на ринок цієї іграшки, яка потенційно небезпечна, Держпродспоживслужба буде здійснювати перевірки характеристик спінера на території України та вживати обмежувальних заходів щодо продажу продукції.

Довідка «ПП»:

Спінер – іграшка-антистрес, яка стала дуже популярною у США. Сам гаджет являє собою корпус, закріплений на підшипниках. Іграшку запустити дуже легко – варто тільки штовхнути по крилах, які починають обертатися. Спінери можуть бути металевими, дерев’яними і пластиковими. Батькам необхідно уважно читати етикетку і звертати увагу на те, з якого матеріалу виготовлена іграшка. Також має бути вказана країна виробник, номер сертифіката, що підтверджує її безпеку і дозвіл на реалізацію у категорії товарів для дітей.

Олександр Брусенський
Фото з інтернету