У закладах освіти Полтавщини виявили понад 10 тисяч випадків порушення правил пожежної безпеки

У заклада порушення правил пожежної безпеки

10 грудня в Полтавській облдержадміністрації відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Полтавської області за участю голови ОДА Олега Синєгубова. Присутні згадали нещодавні трагічні події в Одесі, де пожежа в коледжі економіки та готельного бізнесу покалічила близько 40 людей та забрала життя щонайменше п’ятьох. Ще кілька людей вважаються зниклими безвісти. Говорили й про порушення правил пожежної безпеки в навчальних закладах Полтавщини.

Зокрема заступник начальника головного управління із запобігання НС Володимир Гришанін оприлюднив приголомшливі цифри: в області виявили понад 10 тисяч випадків порушення правил пожежної безпеки в навчальних закладах!

Промовець нагадав, що прем’єр-міністр України доручив провести перевірки дотримання правил пожежної безпеки в усіх освітніх закладах України. Тож протягом грудня в Полтаві й області теж перевірятимуть заклади, установи та організації з масовим перебування людей: дитсадки, школи, професійно-технічні та вищі навчальні заклади, гуртожитки (причому всі − незалежно від форм власності) та установи охорони здоров’я й соціального захисту.

«У разі виявлення порушень вимог пожежної й техногенної безпеки будуть застосовані заходи адміністративного впливу, — сказав В.М. Гришанін. — А якщо виявлять порушення, що створюють загрозу життю і здоров’ю людей, то застосують заходи щодо призупинення діяльності установи. Цього року ми вже перевірили 1265 закладів освіти. Виявили понад 10 тисяч випадків порушення правил пожежної безпеки. Причому стан виконання приписів про їх усунення на сьогодні — лише 46%. До окружного адміністративного суду головну управління ДСНС направило 6 адміністративних позовів (Кременчуцький, Новосанжарський, Семенівський, Оржицький, Чутів­сь­кий, Глобинський райони)».

засідання про  порушення правил пожежної безпеки
Під час засідання.

Посадовець закликав усіх керівників закладів освіти до сприяння у проведенні перевірок, надання доступу до всіх будівель і споруд, які підлягають перевірці. І закликав не чекати приходу перевіряльників, а вже зараз приводити свої об’єкти в належний протипожежний стан.

Тієї ж думки був і Олег Синєгубов. Налаштовуючи керівників на принципову позицію, він наголосив: «Пи­тання протипожежної безпеки на сьогодні — найважливіше. І ніяких компромісів тут не повинно бути».

Сергій МИКОЛЕНКО.

Фото автора.