За порятунок риби – безкоштовний річний абонемент

Порятунок риби в Остапівці

Як же глибоко в сучасних чоловіках живе древній мисливський інстинкт, якщо вони готові в спеку й мороз годинами незмигнувши чекати поруху поплавка, аби принести додому хоч невеликий лускатий трофей. Кажуть, той драйв, коли відчувають покльовку й витягують рибу, мало з чим можна зрівняти… Але цьогорічна зима змусила рибалок взятися за порятунок риби.

Чимало любителів спортивної риболовлі приваблює ставок у селі Остапівка Миргородського району. Адже тут обладнані місця для відпочинку й ночівлі, завжди є улов, риба смачна, бо на природній кормовій базі. Можна впіймати щуку, окуня, лина, плітку, краснопірку, товстолоба, сома. А ще в Остапівці, мабуть, найнижча в Україні ціна за квиток: 60 гривень улітку й 40 гривень узимку.

Утім, цьогорічна зима, що б’є рекорди за сніговим покривом, може вкрай негативно позначитися на рибних ресурсах. Порятунок риби просто необхідний.

– На моїй пам’яті, а я тут уже 14 років, – розповідає орендар ставка Олег Кавун, – така задуха трапляється вдруге. Вперше – взимку 2016/17 років. Коли навесні зійшов лід, я не одразу зрозумів, що білуваті плями на плесі – то не нерозталі крижини, а мертва риба. Вивезли її тоді понад 25 тонн. Це при тому, що тільки у листопаді 2013 року великі гроші витратив на зариблення водойми: 6,5 тонн коропа, 2 тонни білого амура, 1 тонна щуки, 10 тонн товстолобика.

Особливість нинішнього зимового сезону в тому, що товщина льоду на ставку сягає 35 см і стільки ж снігу. А крізь товщу снігу денне світло не проникає у воду, а значить, уміст кисню у воді стає ще меншим. Щоправда, через відлигу й туман сніг трохи осідає.

Порятунок риби в Остапівці

Народний спосіб боротьби із задухою відомий: в ополонки вставляти оберемки очерету. Це справжній порятунок риби. Але скільки ж тисяч тих ополонок треба прорубати на ставку площею 246 гектарів? Тож Олег Кавун вирішив долати проблему, по-перше, гуртом, а по-друге, сучасними методами.

Порятунок риби в Остапівці Миргородського району

Знайомим рибалкам він розіслав сотні SMS-повідомлень із проханням брати з собою на риболовлю не лише спінінги й льодобури, а й… бензопилки. Запевнив: кожен, хто випиляє 18-20 ополонок розміром 1 на 1 метр, отримає річний безкоштовний квиток на відпочинок і риболовлю.

Охочих знайшлося чимало. І невдовзі поверхня ставка з висоти пташиного лету нагадувала рішельє: понад 300 кисневих «віконець», біля поверхні яких одразу ж скупчувалося стільки рибин, що хоч голими руками хапай.

порятунок риби

У Остапівці ополонки накрили тюкованою соломою.

Але цього замало, бо мороз за 1-2 ночі засклює ополонку. Небайдужі люди пішли назустріч Олегу Кавуну. Зокрема, директор агропідприємства «Маяк» з села Соснівка Гадяцького району Сергій Скрипка запропонував тюковану солому, якою накрили ополонки, через неї повітря надходить у воду.

Керівник Комишнянського лісництва Миргородського району Олександр Козак надав у користування кілька бензинових помп, якими по шлангах перекачують воду між ополонками на відстані 40 метрів. Допомагають сільські голови, керівники агрофірм, фермери, рибальські товариства з Миргородського, Гадяцького та Лохвицького районів – хто чим може, бо Остапівка розташована майже на стикові цих трьох районів. Порятунок риби справа кожного.

порятунок для риби
Бензинова помпа, якою перекачують воду між ополонками.

Акція: «18 ополонок – квиток на рік безплатної риболовлі та відпочинку» триватиме до 10 лютого ц. р.

– Цьогорічна задуха на ставках, – резюмує Олег Кавун, – проблема не лише Полтавщини, а й багатьох областей України. Мені, наприклад, розповіли, що на великій водоймі в Семенівському районі від кисневого голоду загинули 10-кілограмові соми. Там дозволена спортивна риболовля тільки влітку, а квиток коштує 300 гривень. Тож і контингент рибалок відповідний: ті, хто можуть собі дозволити виділити таку суму за день задоволення. В Остапівку ж приїздять не лише на джипах, а й на «жигулях», «ланосах» і мотоциклах. Але ці люди зрозуміли, що якщо на ставку станеться замор риби, то такого задоволення від хобі, як зараз, вони не матимуть принаймні кілька років, а квиток за 300 гривень їм не по кишені. Тож разом ми успішно вирішуємо проблему. Порятунок риби це наша загальна справа.

Додам, що акція порятунок риби: «18 ополонок – квиток на рік безплатної риболовлі та відпочинку» триватиме до 10 лютого ц. р.

порятунок риби
Ловись, рибко, велика та маленька.

порятунок риби

До слова, Олег Кавун воював на Донбасі в складі добровольчого батальйону. Тому для учасників бойових дій, які мають тяжкі поранення (у т. ч. афганців), і дітей загиблих захисників України риболовля й відпочинок в Остапівці безкоштовні в усі пори року.

Людмила СТЕЛЬМАХ (Кучеренко).

 

Фото автора.