Нахабні водії й бездіяльні поліціянти: факти порушення ПДР у Полтаві

Правила дорожнього руху в Україні порушують скрізь. Полтава — не виняток. Хто повинен стежити за порядком на наших дорогах? Звичайно, патрульна поліція. Адже для того й щука в річці, щоб карась не дрімав! Чому ж тоді дрімають поліцейські щуки в обласному центрі й порушення ПДР можна побачити ледь не на кожному кроці?

Неподалік зупинки «Медакадемія» (якщо рухатися до центру міста) з незапам’ятних часів висить знак «Зупинка заборонена». Проте останнім часом водії автівок нахабно нехтують цим знаком і довгою шеренгою паркуються за ним аж до повороту праворуч на вулицю Шевченка. Згоден, у місті є проблеми з парковками, зокрема і в цьому районі: поруч міський ринок, великий навчальний заклад, юрби народу… Але ж Правила дорожнього руху ще ніхто не відміняв. Куди ж дивиться поліція? Чому вона не помічає порушення ПДР? Певен: у Європі, куди ми так прагнемо, жоден водій не наважився би так відверто порушувати закон. Бо там закон поважають, причому всі. У нас же закони — лише формальність, яку можна ігнорувати, якщо дуже треба. З мовчазної згоди охоронців правопорядку.

Дурний приклад заразливий. Він дуже цупкий, він проникає у підсвідомість і формує в людині подвійні стандарти. Виявляється, можна палко говорити про побудову правової держави, проте починати з себе, наводити порядок в елементарному якось не хочеться.

Гей, щуки! Даю наводку, де можна піймати рибку.

Краще б уже взагалі зняли той знак, якщо не можуть справитися з порушниками…

Забруднені номерні знаки – доволі поширене порушення ПДР

Ще одне, дуже поширене порушення ПДР на полтавських дорогах — забруднені номерні знаки на автівках. У мокру й пасмурну погоду, яка нині стоїть надворі, машини швидко забруднюються, але водії не поспішають очищати номери.

В Україні з 2018 року узаконена автоматична фото- і відеофіксація порушень на дорогах. МВС планує встановити на дорогах країни 3726 камер фіксації порушень, із них 80 – на території Полтавської області. В містах Полтавщини загальна кількість камер сягне 68, ще 12 камер будуть розміщені на дорогах державного значення, що пролягають територією області. Та як можна зафіксувати порушника, що рухається з перевищенням швидкості, якщо номерний знак на авто забруднений? Чи не в кожного десятого авта номери забруднені настільки, що їх не видно!

Пояснення у нечупари завжди напоготові: я ж не винуватий, це воно тільки-но заляпалося… Та ні, вибачте, винуватий! У пункті 2.9 ПДР недвозначно сказано: «Водієві забороняється… керувати транспортним засобом… з номерним знаком, що… закритий іншими предметами чи забруднений, що не дає змоги чітко визначити символи номерного знака з відстані 20 м.

За радянських часів водії боялися виїжджати з двору, не протерши номера: міліція за цим стежила чітко. Тоді приладів для відеореєстрації не було, тож піймати порушника за перевищення швидкості було важко. Ловили за інше: проїзд на червоний сигнал світлофора, стоянка у забороненому місці, брудні номери… Ніякі пояснення нечупар до уваги не бралися, в кращому випадку розмова з інспектором закінчувалася діркою в талоні попереджень. У гіршому — штрафом.

Тепер поліціянти на це дивляться крізь пальці: мовляв, несерйозне порушення ПДР. Але ж за брудним номером ховається потенційний правопорушник! Оскільки номера не видно — це справжня лафа для любителів швидкої їзди. Бо з брудними номерами можна абсолютно безкарно ганяти дорогами, перевищувати швидкість, їхати на червоне світло, і бути впевненим: ні поліцейські камери, ні автоматичні відеореєстратори тебе не розпізнають. Ти — інкогніто! Причому, зверніть увагу, під густим шаром грязюки на номері ховаються не власники стареньких «Жигулів» чи «Славут», а «господарі життя», які ганяють на крутих джипах.

Виходить, патрульна поліція, ігноруючи такі випадки порушення ПДР, не справляється з основною своєю місією: запобіганням аварій. Вона не працює на випередження…

Сергій МИКОЛЕНКО.

Фото автора