Пошук роботи: 10 кроків до омріяної вакансії

Пошук роботи

Пошук роботи — процес цікавий, але досить непростий. За останні 15 років керування бізнесами, обираючи працівників для своїх компаній, я зустрічався з різними ситуаціями та персонажами. Часом узагалі доводилося стикатися с дивними причинами відмови від співбесіди. Були люди, які хотіли отримати роботу, але не вважали за потрібне вчасно з’явитися на співбесіду або взагалі ігнорували її.

Не хочу зупинятись на таких історіях. Я прагну допомогти людям, які справді хочуть працювати, але не знають, із чого розпочати пошук роботи.

10 порад для успішного пошуку роботи

Крок No1 Портрет вакансії

Визначтесь, якого саме місця працевлаштування ви прагнете. Яка вакансія могла б задовольнити ваші фінансові або моральні потреби.

Виділіть кілька пріоритетних для вас чинників:

  •  вас цікавить повна зайнятість чи часткова;
  • граничний рівень зарплати;
  • є у вас досвід у певній справі чи бажаєте його здобути.

Усе це і буде формувати ваше дзеркало вакансії. Зі свого досвіду можу сказати, що коли я шукав роботу, перепробував чимало справ, поки не знайшов те, чим хотів займатися все життя.

пошук робти - 10 кроків
З чого розпочати пошук роботи

Крок No2 Резюме

Складіть змістовне, але невелике (півтори сторінки цілком достатньо) резюме. На першому місті повинен бути ваш досвід і професійні якості. Другорядні речі — в самому кінці. Напишіть спочатку про ваші найважливіші досягнення на попередніх місцях роботи.

Нижче вкажіть освіту, якщо у вас їх кілька — перелічіть усі.

Перед тим, як відправляти резюме роботодавцям, його необхідно показати фахівцю (особливо, якщо воно написане англійською). Дуже часто ще до зустрічі з кандидатом на певну посаду ознайомлюються з його резюме, тому вкрай важливо справити гарне враження, продемонструвавши бездоганно оформлений документ.

Крок No3 Супровідний лист

Надсилаючи резюме, подбайте про супровідний лист. Розкажіть у ньому про свою мотивацію працевлаштуватися саме в цій компанії. Багато хто забуває про цю деталь. Тому наявність супровідного листа вигідно виділить вас серед інших претендентів на певну вакансію.

Крок No4 Пошук роботи — також робота

Шукаючи гарну роботу, будьте готові витратити певний час. Пошук роботи може не обмежитися одним місяцем. А якщо ви претендуєте на вакансію високооплачуваного фахівця, процес, триватиме ще довше.

На даний час я користуюсою тільки онлайн сервісами пошуку роботи. В нашому регіоні найпопулярнішою платформою для роботодавців є дошка оголошень OBYAVA.ua. Тут можна знайти кваліфікований персонал практично для будь-якої сфери діяльності. А також це оптимальне місце для того, щоб знайти роботу, якщо ви безробітний.

Пошук роботи і співбесіда

Найперше запитання, яке задають роботодавці: “Чому саме наша компанія?” Тому відповідь краще підготувати заздалегідь. Ще одне з найбільш розповсюджених запитань на співбесідах:”Ким ви себе бачите через певний період у цій компанії”. Відповідь на нього дає можливість керівникові зрозуміти, наскільки збігається ваше бачення ситуації з його.

На співбесіду приходьте раніше призначеного часу. Одягаючись, дотримуйтесь правил дрескоду. Ви повинні виглядати скромно та охайно, не дратувати своїм зовнішнім виглядом потенційного роботодавця.

Крок No5 Немає ні сезонів, ні дат, сприятливих для пошуку роботи

Не встановлюйте собі кінцевих строків свого працевлаштування.

Я пропоную метод дюжини. Згідно з цим способом, проходите 12 співбесід і виділяєте один-два найоптимальніших для вас варіантів. Аналізуєте, чому вони вам найбільше підходять. Усі інші співбесіди рівняйте на них і так чиніть, поки не знайдете найоптимальнішу для вас вакансію.

10 порад при пошуку роботи
Пошук роботи — також робота

Крок No6 Профайл в LinkedIn

Перед пошуком роботи створіть профайл у LinkedIn. У LinkedIn ви вказуєте всі останні місця вашого працевлаштування. Менеджери з підбору персоналу звертають увагу на LinkedIn, часом навіть більше, ніж на резюме. У LinkedIn необхідно додати рекомендації ваших колег із попередніх місць роботи. Це дає можливість роботодавцю оцінити рівень вашої професійності. У LinkedIn можна додати сертифікати, отримані на різних платформах (Coursera, Udacity та інші).

Крок No7 Чим не влаштовує попередня робота?

Чітко сформулюйте відповідь на запитання: “Чому я залишив попереднє місце роботи?” Зазвичай на співбесідах про це запитують.

Краще надати правдиву інформацію. Навіть якщо причиною звільнення став конфлікт із керівництвом. При цьому не потрібно нікого звинувачувати.

Як правильно шукати роботу

Крок No8 Кар’єрний коучинг

Якщо ви не можете вирішити, в якій сфері ви зможете себе проявити, необхідно звернутися до фахівців із кар’єрного коучингу і пройти тести професійної орієнтації. Також я вважаю за потрібне поспілкуватися з людьми зі сфери, яка вас цікавить. Це мають бути фахівці з великим досвідом. Спілкування з ними допоможе вам розібратися, наскільки ваші  професійні якості відповідають цій роботі.

пошук роботи: співбесіда, онлайн сервіси
Найголовніше в пошуку роботи бути проактивними

Крок No9 Проактивна позиція в пошуку роботи

Якщо ви хочете отримати омріяну вакансію, будьте проактивними — і це найголовніше в пошуку роботи. Проявляйте ініціативу, робіть більше, ніж усі інші кандидати на посаду. Не обмежуйтеся лише подачею резюме, надсилайте супровідний лист, передзвоніть ейчар-менеджеру, знайдіть його в LinkedIn. Поспілкуйтеся з ним особисто, розкажіть, як вам цікава робота в цій компанії. Прагніть виділитись із загального пулу кандидатів. Подайте себе як проактивну особистість.

Крок No10 Не втрачайте надію

Моя остання порада — не засмучуйтеся через негативні відповіді. Ставтесь до пошуку роботи як до шляху, який потрібно здолати для досягнення омріяної мети. Ви неминуче прийдете до позитивного результату. Розчарування і помилки неминучі, але на них вчаться. Будьте певні, пройшовши ці 10 кроків, урахувавши всі поради, ви беззаперечно знайдете гарну роботу.

Автор: Іван Чапурний