Повертайтеся з війни…

учасники АТО

«Повертайтеся з війни» – під таким лейтмотивом проходять в бібліотеках обласного центру зустрічі полтавської молоді з тими, кого нині називають ветеранами АТО.

Понад чотири роки триває збройний конфлікт на Сході України, в який встряли сотні тисяч українців. Озброєне протистояння з сепаратистами завдало країні не лише великих економічних збитків, але й змусила українців зовсім по-іншому дивитися на речі, які ще кілька років здавалися буденними…

Підмічено й інше: полум’я військового конфлікту АТО не лише обпалило долі багатьох наших співвітчизників, але загартувало та підштовхнуло їх до розуміння того, що наша країна повинна мати боєздатні Збройні сили, які можуть дати гідну відсіч всім, хто зазіхає на її суверенітет. І армію було створено у найкоротші строки. Кістяком оновленого українського війська стали офіцери і прапорщики, які пройшли горнило битв на Донбасі, де набули бойового досвіду.

Їхні навички, часто набуті дуже великою ціною, ще вивчатимуть і узагальнюватимуть. Але вже сьогодні солдати і командири АТО, передають їх необстріляним воїнам. Що дуже важливо для гартування морального духу військовиків. І не лише тих, хто служить. А й для тих, хто готується поповнити складські лави. Тому юнь користується першою-ліпшою нагодою, щоб на власні очі побачити учасників бойових дій, ветеранів АТО, та послухати їхні сповіді про війну. Війну, яка на щастя не докотилася до Полтави, але вже залишила глибокий слід у молодих душах.

Зустріч з учасниками АТО стала уроком мужності для школярів

АТО
Тетяна Якименко, бібліотекар

Одна з таких зустрічей учнів 10-го «а» класу Полтавської ЗОСШ №11 сьогодні відбулася у читацький залі філії №1 міської бібліотеки, що на вулиці П. Юрченка. Її працівники, зокрема, Тетяна Якименко, провели урок мужності, на який запросили до школярів – своїх юних читачів, учасників АТО.

Перед тими, хто зібрався в залі, виступили спеціальний кореспондент центрального друкованого органу МО України газети «Народна армія» підполковник Володимир Лазарєв та головний інженер військової бази ремонту та евакуації автомобільної техніки майор Олександр Зеленський. Їм було про що розповісти хлопцям та дівчатам, котрі незабаром вступлять у доросле життя. Приміром, журналіст В. Лазарєв п’ять разів перебував у відрядженні в зоні АТО, де загалом вже провів півроку.

Спогади ветеранів АТО: фотоапарат і кулемет

«Мої відрядження проходили у найнебезпечніших місцях Донбасу, де тривають бойові дії – станиці Луганській, селищі Щастя, населених пунктах Торецьк, Троїцьке, Піски, Кримське, Новоолексіївка тощо, – розповів учасникам заходу офіцер АТО. – І скрізь я бачив не лише руйнівні наслідки регулярних боїв, геть зруйновані місця і села тощо, але й високий бойовий дух українських військовослужбовців. Вони з честю виконують на передовій військовий обов’язок, боронять суверенітет країни, дають гідну відсіч сепаратистам…».

ветерани АТО
Учасники АТО: О. Зеленський (праворуч) і В. Лазарєв

В. Лазарєв під час небезпечних відряджень в зону бойових дій не розставався з фотоапаратом. Його світлини з місць, де тривають бої, і де вже чотири роки триває фронтове життя, неодноразово демонструвалися на різних виставках в обласному центрі. І на сьогоднішню зустріч офіцер, учасник АТО приніс кілька фотографій, які ілюструють напруженість ситуації на Донбасі.

Інший учасник зустрічі О. Зеленський в зоні АТО, в Краматорську, перебував два тижні. Декому може здатися це невеликим часом. Але, не приховував офіцер, навіть цих днів сповна вистачає, щоб зрозуміти що таке війна. Просякнути духом братерства, який панує на передовій і згуртовує військові колективи. Як інженер він добре розуміє, що лише відмінно підготовлений в професійному відношенні військовослужбовець може успішно виконувати покладені на нього обов’язки в зоні бойових дій. І його колеги – інженери і техніки, іноді роблять, здавалось би, неможливе, щоб відремонтувати і повернути на поле бою ушкоджену техніку.

АТО
Школярі уважно слухали спогади офіцерів АТО

Під час зустрічі в читацькій залі лунали пісні і вірші українських авторів на патріотичну тематику. Школярі, тамуючи подих, уважно дослуховувалися до кожного слова офіцерів і наче самі разом з ними гортали трагічні сторінки бойових дій в зоні АТО…

Олександр Брусенський

Фото автора