4-sesiya-06.10.2019

Позачергова сесія Полтавської міськради

Сесія прийняла рішення про заборону продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв (крім закладів ресторанного господарства) на території Полтави з 22-ї до 8-ї години. Окрім цього передбачена заборона на продаж алкоголю у тарі на винос у закладах громадського харчування.
Торік Верховна Рада ухвалила закон, який дозволяє органам місцевого самоврядування забороняти продаж алкоголю в певний час доби. На продавців чи касирів, які знехтують рішенням, чекає штраф у розмірі від 1700 до 6800 грн.
Однак депутат Едуард Волков вважає, що відповідати має власник закладу. Він розповів, що готує на наступну сесію звернення до Верховної Ради з проханням дозволити контролюючим органам забрати ліценції у закладів, які порушили вимогу.
Чи зупинить рішення міської ради стрімке поширення алкоголізму? Дехто стверджує: той, хто хоче випити, завжди знайде таку можливість. Обов’язково будуть підприємці, які порушуватимуть заборону. Крім того, з’явиться нелегальний бізнес: підпільний продаж спиртного в нічний час. Однак практика інших міст, де вже запровадили такі обмеження, переконує: більшість людей усе ж утримується від спокуси купити вночі алкоголь. У громадських місцях стало значно спокійніше.