Пожежник із Рашівки Мирослав Каламбет їде до США ділитися досвідом

Мирослав Каламбет

Здавалося б, зовсім недавно – 8 грудня 2017 року у селі Рашівка, що в Гадяцькому районі, Мирослав Каламбет відкрив місцевий комунальний підрозділ «Рашівська добровільна пожежна охорона», але про тамтешніх сільських самодіяльних вогнеборців вже дізналися в… США. І не лише дізналися, але й запросили до себе для обміну досвідом та навчання.

На Полтавщині поступово реалізують програму створення місцевих пожежних підрозділів, які мають стати надійними помічниками районним відділам ДСНС. «Реанімовані» місцеві пожежні підрозділи, які ще за радянських часів існували при колгоспах, сільрадах тощо,але за часи Незалежності були знищені, стали з’являтися знову і на Полтавщині. Нині таких підрозділів уже понад два десятки. Одне з них створили в Рашівці задля оперативної допомоги населенню та гасіння пожеж у селах Рашівка, Лисівка та Харківці. Підрозділ, як за нинішніми масштабами, невеликий – один пожежний автомобіль та дев’ять вогнеборців. Двоє з них – пожежник та водій автомобіля, чергують цілодобово і готові за першим викликом виїхати на гасіння пожежі.

Мирослав Каламбет
Фото 2

Рашівські брандмейстери майже нічим не відрізняються від своїх колег, які так само віднедавна чергують у складі добровільних пожежних підрозділів в інших районах Полтавщини. Правда, так було до недавнього часу. Поки не стало відомо. один із рашівських пожежників готується до подорожі в США, де на нього чекатимуть американські колеги, щоб не лише передати свій досвід, але й дізнатися про роботу українських добровільних пожежних підрозділів. Широко відомим на Гадяччині свій пожежний підрозділ зробив 28-річний Мирослав Каламбет. Саме його відряджають за океан навчатися у американців, де дуже поважають вогнеборців, секретам пожежної справи.

Мирослав Каламбет
Фото 3

«Я навіть не повірив, коли дізнався, що саме я отримав право поїхати до США, – поділився Мирослав Каламбет з кореспондентом «ПП». – Пожежним я став зовсім недавно, досвіду служби ще не маю… Але тепер, коли з’явилася можливість повчитися у американських колег справі, якій присвятив життя, зрозумів, що доля дала мені непоганий шанс не лише вдосконалити свої навички, але й розповісти американцям про Україну…».

Пожежник із Рашівки їде до США у рамках програми «Відкритий світ» за підтримки організації Американські Ради з міжнародної освіти. Програма покликана зміцнювати співробітництво між Україною та Сполученими Штатами шляхом надання молодим українським науковцям та фахівцям можливості зустрітися з американськими колегами і обмінятися досвідом з питань, які цікавлять обидві сторони.

«Коли я виявив бажання стати пожежником і почав проходити спеціальне навчання мене, очевидно, саме тоді і помітили і запропонували взяти участь у відборі кандидатів для поїздки до США, – розповідає вогнеборець Мирослав Каламбет. – Думаю, що певним чином вибору на мою користь відіграло й те, що я непогано розумію англійську мову…».

Мирослав Каламбет
Фото 4

До чеснот, які допомогли простому пожежнику-початківцю з Рашівки потрапити у число обраних для поїздки за океан, очевидно, слід віднести і його спортивні здібності. Мирослав Каламбет – майстер спорту з легкої атлетики, восьмикратний чемпіон України у забігах на 60,100 та 200 метрів. Розповідаючи про свій шлях у перемозі в конкурсному відборі, Мирослав поділився й тим, що це було не найтяжче випробування з огляду на українські реалії. Коли він дізнався, що потрапив у число тих, хто їде до США, то почав готуватися до поїздки з оформлення закордонного паспорту. Аби прискорити процедуру, бо час не чекав, замовив паспорт за прискореною процедурою оформлення:

«Проте, хоча і сплатив за оформлення паспорту набагато більше, ніж ті, хто замовляє паспорти за звичною процедурою, і паспорт мені обіцяли видати протягом десяти днів, «процес» розтягнувся на довгі два місяці, – каже Мирослав Каламбет. – Довелося похвилюватися, адже без закордонного паспорту я не міг оформити документи тощо. Але тепер все гаразд і я чекаю на поїздку. Перебування в США заплановане з 10 по 25 березня…».

Звісно, що молодий брандмейстер з нікому не відомої у США Рашівки навряд чи зможе чомусь навчити своїх досвідчених американських колег. Але Мирослав Каламбет переконаний, що такі зустрічі дуже важливі не лише для удосконалення професійної майстерності, але й для зміцнення товариських зв’язків між вогнеборцями двох країн. США, де професія пожежника користується повагою населення, і України, де лише відроджують те, чого американці ніколи не чіпали, а лише розвивали…

Олександр Брусенський

На фото 1: Мирослав Каламбет (посередині).

На фото 2,3,4: Мирослав Каламбет під час тренувальних навчань.

Фото ГУ ДСНС у Полтавській області.