Презентація книги поета-фронтовика Андрія Кириченка “Це наша правда”

презентація книги Андрія Кириченка

Третього травня в Центрі громадського діалогу відбувся патріотичний захід: Вечір-портрет презентація книги Андрія Кириченка «Це наша правда». Захід організувала для користувачів бібліотеки бібліотекар першої категорії відділу обслуговування –Алла Кабушка. На заході присутні гості: поет-фронтовик Андрій Кириченко та його мама-Ніна Євгеніївна.

Презентація книг в районній бібліотеці стало вже традицією. І цього дня Андрій Кириченко презентував сам свою нову книгу «Це наша правда», яка вийшла в 2018 році. Першу книгу «От така війна…» презентували в районній бібліотеці 2017 році, на якій була присутня мама Андрія – Ніна Євгеніївна. Захід відбувся напередодні великого свята – День Перемоги.

На заході присутні були два покоління – учні 8-Б класу Пирятинського ліцею, учні 10-Б класу ЗОШ 1-3 ступенів №4, учасники АТО та користувачі бібліотеки.

презентація книги Андрія Кириченка
Презентація книги Андрія Кириченка “Це наша правда”

Зі словами вітань до воїна звернулися: заступник голови РДА – Ольга Яременко та секретар Міської ради – Тетяна Чайка.Вірші поета продекламували учні Пирятинського ліцею: Л.Стародубцева, О.Нестерець , Ю.Полочанська , К.Литвененко, Д.Гнатюк , Н.Пристанська , А.Матвієнко , К.Дуброва та Т.Ворнько.

Книги Андрія Кириченка – фронтові поезії автора-очевидця про реалії АТО

презентація книги Андрія Кириченка
Андрій Кириченко

Навесні 2017 року Андрій Киричено прийнятий до Національної спілки письменників України. Фронтові поезії автора – очевидця органічно складаються в художньо-документальний літопис трагічних сторінок новітньої історії України. І презентував її сам автор – Андрій Кириченко, який приїхав на зустріч з міста Біла Церква.

Поет-фронтовик читав всім присутнім свою поезію, розповідав про бойових побратимів. Всі присутні в залі зі сльозами на очах затамувавши подих уважно слухали Андрія. На святі вшанували пам’ять загиблих земляків в роки другої Світової війни, воїнів-афганців та воїнів АТО хвилиною мовчання. Пісенне вітання Андрію та його мамі прозвучало від Марини Гурлай, учасниці художньої самодіяльності РБК.

Відгуки про книги Андрія Кириченка

Зі словами шани до гостя звернулася редактор ТРК «Пирятин» Альона Гуленко:

Після прочитання Вашої правди довго не можеш відійти, забути, повернутися у звичне життя. Дякую Вам за таку проникливість та щирість. Сьогодні хочу присвятити один із віршів Вам, Андрію!

До слова була запрошена класний керівник 8-Б класу Пирятинського ліцею – Людмила Гуленко:

«Нам пощастило, бо ми з учнями були на презентації першої книги Андрія Кириченка, познайомилися з Вашою мамою та Вами заочно. Я перечитала всі Ваші поезії, і хочу сказати від себе та своїх учнів велике спасибі. За ту жорстоку сувору правду, яку ми бачимо з Ваших віршів. Видно, що все це Вам дуже близьке – і та неправда й несправедливість, яка зустрічається в житті . Надзвичайно болить Вам смерть Ваших побратимів – поезії про це неможна читати без сліз. Та мене дуже вразили ліричні Ваші поезії – про кохання, про жінок , про родину . І дуже приємно, що незважаючи на страхіття війни, у Вас залишилося це почуття любові. Сьогодні ми дякуємо Вам за хвилини справжнього патріотизму і бажаємо Вам нових творчих успіхів».

презентація книги Андрія Кириченка
Презентація книги Андрія Кириченка

Далі своїми враженнями про прочитані книги Андрія Кириченка поділився активний користувач бібліотеки – Василь Миленко. Бібліотекар – Алла Кабушка гостям та всім присутнім в залі передала вітання від депутата обласної Ради, директора ТОВ « Крячківка –АГРО – Плюс» Андрія Сімонова, який через посівну не зміг приїхати на зустріч. Але, Андрій Вікторович, постійний меценат районної бібліотеки передав гроші на придбання десяти книг Андрія Кириченка « Це наша правда» для користувачів Пирятинської ЦБС. За, що працівники районної бібліотеки йому дуже вдячні.

Учні сфотографувались на згадку з автором та просили ще раз зачитати деякі вірші.

Цікава зустріч і презентація книги Андрія Кириченка закінчилася в районній бібліотеці щирою бесідою за чашкою кави.

Вірш “Це наша правда!”, який дав назву книзі Андрія Кириченка

Це наша правда!

Ми не залишим ці зелені зорі,

Що наче очі дивляться з небес,

І териконів рукотворні гори,

Степи, війною рубані навхрест.

 

Ми не залишим села і містечка,

Де зачекались, але вірять в нас,

Бо з нами прийде спокій і безпека, –

Це наша правда і це наш Донбас.

 

Ми не залишим покидьків безкарно,

І кожен по закону відповість:

Тікати пізно, а благати марно,

Якщо свої здадуть, а совість з’їсть.

 

Ми не залишим тих, що «хата з краю»,

Хто просто сліпо виконав наказ.

Повірте, люди, пам’ять не вмирає! –

Це наша правда і це наш Донбас.

 

Ми не залишим, бо то все є наше,

І сплачена найвищая ціна.

Надія нам шепоче: – буде краще,

А із окопів шкіриться війна.

 

Ми не залишим наших побратимів,

Як і вони не залишили нас.

І мертві, і живі ми свято вірим –

Це наша правда і це наш Донбас!

 

Андрій Кириченко

26. 10.2017.