Президентські стипендії призначені трьом спортсменам з Полтавщини та їхнім тренерам

президентські стипендії

Іменні президентські стипендії отримують і троє спортсменів з Полтавщини, а також їхні тренери, про що 23 січня 2018 року оприлюднено Указ глави держави про призначення президетнських стипендій видатним українським спортсменам.

Президентські стипендії призначено чемпіону світу 2017 року з боксу Олександру Хижняку (Полтава) – 12 тисяч гривень; чемпіону Європи 2017 року з боксу Віктору Вихристу (Кременчук) – 7 тисяч гривень; бронзовій призерці чемпіонату Європи 2017 року з веслування на байдарках і каное Марії Кічасовій (Полтава) – 4 тисячі гривень;

Президентські стипендії призначено і тренерам спортсменів. Зокрема, тренеру О.Хижняка – Олександрові Хижняку-старшому – 12 тисяч гривень; тренеру В. Вихриста – Олександру Ляховому – 7 тисяч гривень; тренеру М. Кічасової — Ользі Кічасовій — 4 тисячі гривень.

президентські стипендії
В. Вихрист

Як повідомляла «ПП», Олександр Хижняк – молодший у переддень Нового року отримав в подарунок квартиру у обласному центрі та 500 тис. грн. від обласної влади на її ремонт.

президентські стипендії
М. Кічасова

Довідка «ПП»:

Відповідно до Положення про премію Президента України, стипендії глави держави виплачуються з першого дня місяця, що настає за місяцем, у якому було прийнято рішення про їх призначення:

протягом двох років – чемпіонам і призерам Олімпійських ігор, чемпіонам світу та їх тренерам;

протягом одного року – призерам чемпіонатів світу, чемпіонам та призерам чемпіонатів Європи та їх тренерам.

Виплата стипендій проводиться щомісяця за місцем основної роботи (навчання) чи за місцем проживання стипендіата.

Позбавлення стипендій може бути здійснено Президентом України за поданням Міністерства молоді та спорту України, внесеним у встановленому порядку в разі порушення спортсменом або тренером навчально-тренувального процесу, засудження за умисний злочин або дискваліфікації спортсмена Міжнародним олімпійським комітетом, міжнародною спортивною організацією або національною спортивною федерацією з видів спорту.

Олександр Брусенський
На фото1: Батько і син Хижняки
Фото автора.