При спробі рейдерського захоплення агрофірми в Оржицькому районі затримано 40 чоловік

рейдерське захоплення агрофірми

Схоже, створення обласного штабу, який має протидіяти рейдерським захопленням сільгосппідприємств та земель  серйозним чином не вплинуло на ситуацію на Полтавщині у сфері земельних відносин та спроб привласнити чуже майно.

Учора ввечері та сьогодні вночі неспокійно було в Оржицькому районі, де невідомі спробували захопити СТОВ «АФ «Оржицька». 4 листопада по обіді до села, де знаходиться агропідприємство, приїхало понад півсотні людей на трьох автобусах та кількох легковиках. Приводом для захоплення АФ «Оржицька» стали претензії до її власників щодо старих боргів. У рахунок погашення невідомі і спробували захопити агрофірму.

Проте, як повідомляють очевидці, на захист підприємства стали жителі села. Між ними і приїжджими виникла сутичка, яка переросла в бійку. Місцеві нібито розбили кілька авто прибульців, в тому числі і «Мерседес», а рейдери, в свою чергу, почали наїжджати машинами на селян, та бити їхні автомобілі. Коли на місце бійки приїхали ще й «тітушки», пролунали постріли…

На місце події підтяглися поліцейські рейдерське захоплення агрофірм з Оржицького та Лубенського районів. Про подальший перебіг подій на своїй сторінці у Фейсбуці розповів Міністр МВС Арсен Аваков:
«У вас спокійний суботній вечір? Гарно! А у поліцейських Полтавщини – видалася робота.

Щойно затримали більше 40 рейдерів на Полтавщині, які намагалися заволодіти активами агропідприємства. Я вже попереджав. Для тих, хто досі не зрозумів. Ми живемо у правовій державі, де всі непорозуміння, у тому числі у господарчих відносинах вирішуються у суді.

Для рейдерів, які це ігнорують, повторюю – буде тільки обличчям у підлогу. Поліція затримала більше 40 осіб, які силовими методами намагалися заволодіти активами агрофірми
Інформація про протиправні дії невідомих осіб в Оржицькому районі Полтавської області надійшла до поліцейських від місцевих жителів. На місце виїхали слідчо-оперативні групи, патрульні наряди та спецпризначенці.

Правоохоронцями затримано більше 40 осіб; ініціатори заворушень намагалися втекти на двох легковиках, проте також були затримані в Оржицькому та Лубенському районах.

Затримані доставлені до поліції…».

У своєму коментарі для «ПП» керівник АФ «Оржицька» депутат Полтавської облради від партії «Відродження» Валентин Несен розповів, що на захист фірми в селі рейдерське захоплення агрофірм Тарасенкове Оржицького району, де і розгорталися головні події, вийшли півтори сотні селян. Між ними та приїжджим и рейдерами зав’язалася справжня бійка. Рейдерів удалося відтіснити і вони почали тікати… Сьогодні на підприємство прибувають депутати Оржицької райради для ознайомлення з ситуацією. А об 11.00 вони зберуться в Оржиці на позачергову екстрену сесію, щоб обговорити ситуацію з рейдерським захопленням.

Розповів В. Несен і про те, що про ситуацію із можливим рейдерським захопленням АФ «Оржицька» в обласному антирейдерському штабі знали. І навіть проводили спеціальне засідання, на якому вивчали ситуацію. Але, шкодує В. Несен, його на це засідання не запросили, і про те, що таке засідання штабу відбулося, він дізнався із місцевих газет…

Додаткову інформацію про події можна дізнатися зі сторінці у Фейсбуці Лубенської журналістки Анастасії Ляшенко (www.facebook.com), яка вела репортаж з місця події.

Олександр Брусенський

Фото із сторінки у Фейсбуці А. Авакова.

Для збільшення зображення –
натисніть на фото