Приїхали! У Полтаві при спробі дати хабара керівнику поліції затримали головного перевізника обласного центру

головного перевізника обласного центру

При спробі дати хабара в сумі 120 тисяч гривень начальнику патрульної поліції Полтавщини майору Віталію Мельничуку затримано головного перевізника обласного центру, голову Асоціації перевізників Полтавщини Юрія Лупаєнка. Його називають власником підприємств ТОВ «ЛЮГ» та ТОВ «Полтава Люкс2009», чиї автобуси перевозять полтавців на більшості міських маршрутів.

Про затримання головного перевізника обласного центру повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці народний депутат Сергій Каплін:

«Нова поліція співпрацює з місцевою владою: Тільки-що СБУ затримано «перевізника Мамая» Лупаєнка на передачі хабара в 120 000 керівнику патрульної поліції Полтавщини.

А полтавцям підвищили до 5 гривень проїзд. Тепер видно, що в собівартість проїзду заклали і хабарі. Ми вже оскаржуємо підвищення у суді, готуємо акції протесту. Тримаємо ситуацію на контролі!…», – написав полтавський нардеп.

За повідомленнями полтавських активістів, головного перевізника обласного центру затримали в кабінеті В. Мельничука співробітники управління внутрішньої безпеки Нацполіції.

Пізніше з’явилося повідомлення про подію і від прокуратури Полтавщини. За версією прокуратури «У середу, 31 січня 2018 року, працівники прокуратури Полтавщини спільно зі слідчими слідчого управління ГУ НП в області, співробітниками СБУ та УЗЕ в області затримали в порядку ст. 208 КПК України одного з перевізників м. Полтави під час надання начальнику Управління патрульної поліції Полтави 20 тис. грн. неправомірної вигоди.

Гроші мали б «вирішити» питання не притягнення перевізників до відповідальності за вчинені порушення на дорозі. У грудні 2017 року керівник патрульної поліції звернувся до правоохоронних органів із заявою, що йому пропонують неправомірну вигоду. Інформація підтвердилася та була задокументована. На даний час затриманому готується повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України, та клопотання про обрання запобіжного заходу».

Олександр Брусенський
На фото Ю. Лупаєнко.
Фото із сторінці у Фейсбуці Ю. Лупаєнка.