Приторговують землицею

торгують землею

Поки у Верховній раді депутати погрузли в палкій дискусії щодо того, чи варто в Україні продавати землю та продовжувати мораторії на її продаж, у «низах» землею торгують на повну силу. Ледь не щодня з’являються повідомлення від правоохоронців, про затримання на хабарництві посадових осіб різного штибу, які за «неправомірну вигоду» роздають потрібним людям та комерсантам ділянки землі, яка належить територіальним громадам. Про її вартість можна дізнатися, приміром, з останнього такого повідомлення, що надійшло від управління захисту економіки спільно ГУ Нацполіції в Полтавській області.

Правоохоронці, зокрема, повідомили, що затримали депутата однієї із сільрад Полтавщини – члена земельної комісії, який вимагав від підприємця 150 тис. грн. Хабар вимагав за сприяння у виділенні земельної ділянки площею понад три гектари, яку підприємець просив у сільради виділити йому для будівництва котеджного містечка. «Сторони» домовилися про те, що депутат отримає спочатку першу частину хабара у 100 тис. грн. А решту – коли комерсанту будуть оформлені всі потрібні документи на землю. Передача грошей проходила під контролем працівників прокуратури і поліції. Правоохоронці встановили, що гроші народний бранець мав розділити між сільським головою та депутатами сільради, які проголосували за виділення землі. В осіб, які можуть бути причетні до цього, провели обшуки. Деякі джерела повідомили, що було затримано і голову сільради. Але офіційно цю інформацію не підтверджують.

Поліція відкрила кримінальне провадження за ч.3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України. Меткому депутату загрожує від 8 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Олександр Брусенський
Фото поліції Полтавщини