ПриватБанк: 25 років успішної роботи на Полтавщині

6 жовтня 1993 року ПриватБанк відкрив Полтавське регіональне відділення. На той час молодий і мало кому відомий ПриватБанк тільки починав свою діяльність: новаторську, креативну, спрямовану на задоволення потреб людей. Тож великі й потужні банки, які по кілька десятків років стабільно існували на українському фінансовому ринку, придивлялися до новачка з неприхованим інтересом. Однак ніхто й гадки не мав, що мине всього кілька років, і ПриватБанк стрімко обійде їх у поступальному розвитку й вирветься в лідери: за кількістю клієнтів, операцій, депозитів, наданих кредитів, нових банківських продуктів тощо.

На сьогодні ПриватБанк – це цілодобовий доступ до рахунків та проведення операцій з будь-якої точки світу – такі результати 25-річної історії. І ці досягнення отримують високу оцінку на престижних конкурсах. Так, цього року на церемонії “FinAwards” ПриватБанк здобув одразу три нагороди: Privat24 визнано кращим Інтернет-банкінгом, Картку для виплат – кращою дебетовою карткою, а депозит “Строковий у гривні” став кращим ощадним вкладом.

Однак з нагоди першого ювілею краще розповісти, яким був шлях до успіху. Про це полтавські журналісти дізналися під час прес-конференції, що відбулася 8 листопада в Полтавському регіональному управлінні ПриватБанку. Окрім директора Полтавського регіонального управління Олександра Григоровича Цися, який завжди охоче й відверто спілкується з журналістами, на прес-конференцію запросили голову Полтавської ОДА Валерія Анатолійовича Головка, багаторічних клієнтів, працівників банку, які разом із фінустановою пройшли шлях становлення та розвитку. І, звичайно ж, людину, яка створювала ПриватБанк на Полтавщині, а потім його очолювала – першого регіонального директора Олександра Васильовича Удовіченка.

Згадуючи події 25-річної давнини, він розповів, як під час поїздки до Києва несподівано для себе отримав від Сергія Тігіпка пропозицію зустрітися в Дніпропетровську. «Ти знаєш, що таке банк?», – одразу спитав Тігіпко ошелешеного Удовіченка. «Ну, це така красива будівля в центрі Полтави», – відповів той. І тоді Тігіпко пояснив, що його призначено виконавчим директором новоствореного приватного банку – ПриватБанк, й він саме створює регіональні відділення по Україні. У Полтаві хоче доручити цю справу Удовіченку – колишньому комсомольському лідерові, відомому своїми організаторськими здібностями.

С. Тігіпко малював такі привабливі перспективи розбудови банку, який працюватиме зовсім по-новому, говорив настільки переконливо, що О. Удовіченко погодився. Однак створювати банк та виводити його в лідери виявилося не так просто.По-перше, потрібні були кадри. І якщо залучити колишніх комсомольських працівників – перевірених у роботі ентузіастів, готових «за ідею» працювати день і ніч – вдалося одразу, то переконати перейти на роботу в новостворений банк професіоналів своєї справи – досвідчених банкірів – виявилося складніше. Ніхто не погоджувався кинути насиджене тепле місце, стабільну роботу й почати з нуля ледь не авантюрний план. Однак спільними зусиллями зрештою вдалося й це.

Далі «вербували» клієнтів. Але тут уже було простіше: новостворений ПриватБанк, який проголосив своїм гаслом «Дорожче за золото тільки клієнт», пропонував справді вигідні умови. І постійно придумував нові банківські продукти й послуги.

Про дивовижну креативність у роботі розповів і Вячеслав Павлій, який стояв біля витоків полтавського ПриватБанку. Колишній комсомольський працівник Володимир Ромаскевич, продюсер конкурсу «Красуня Полтави», який тоді робив перші кроки, звернувся в ПриватБанк за кредитом. «Грошей не дамо, – відповіли йому (бо грошей і справді не було). – Але подаруємо ідею». І порадили Ромаскевичу оголосити ПриватБанк генеральним спонсором конкурсу та звернутися в інші фінансові істанови міста. Він так і зробив. І ніхто не відмовив у наданні кредиту!

– Історія ПриватБанку – це не просто історія успіху, це історія мого бізнесу, – цими словами розпочав свій виступ голова Полтавської ОДА В. Головко. Він розповів, що завжди, коли було важко, йому допомагав ПриватБанк.

– Той, хто не починав власну справу з нуля, не може зрозуміти ні мене, ні Олександра Васильовича, – підсумував голова ОДА. І побажав працівникам банку та всім присутнім здоров’я – єдине, що не може дати ПриватБанк.

Про сьогоднішні здобутки банку та плани на майбутнє присутнім розповів О. Г. Цись.

На сьогодні ПриватБанк на Полтавщині представлений 69 сучасними й технологічними відділеннями, в яких працюють 510 фіхівців.

Завдяки зручним сервісам полтавські підприємці й підприємства охоче обирають Банк №1 в Україні. На сьогодні його послугами користуються 3461 юридичних осіб і 9407 підприємців.

Понад 157 тис. полтавців отримують через ПриватБанк зарплату, близько 12 тис. студентів (а це 93% молоді, яка навчається) – стипендії. Понад 130 тис. полтавських пенсіонерів (40% від загальної кількості) довірили ПриватБанку виплату пенсій. Щомісяця клієнтами банку стають близько 1500 пенсіонерів. Крім того, 70 тис. отримувачів соціальної допомоги отримують її на картки найбільшого банку.

26 тис. полтавців користуються послугою «Стандарт безподатковий» на загальну суму 380 млн грн! 260 тис. мають карти «Універсальна» й «Універсальна Gold».
І цей перелік можна продовжувати й продовжувати. Та головне навіть не це, а те, що ПриватБанк не збирається зупинятися на досягнутому. Зокрема, О. Г. Цись розповів, що банк уже установив 130 терміналів у селах області. Фахівці постійно моніторять діяльність Укрпошти, якав рамках «оптимізації» закриває свої відділення й позбавляє людей можливості оплачувати комунальні послуги та робити інші платежі. Натомість ПриваБанк вивчає можливість надання своїх послуг «в глибинці».

– Інші банківські установи йдуть із цього сегменту ринку, а ми прийдемо. Бо прагнемо зробити життя людей зручним, – підсумував О. Цись.

Тож залишається лише побажати Банку №1 в Україні подальших успіхів та процвітання.