Приватний виноградник «Корсика»: 28 років сімейного досвіду!

Наша сім’я 28 років займається виноградом. Почалося все у 1989 році, коли батьки переїхали в село, й це кардинально змінило наше життя. Звичайно ж, думали і про дітей, прагнули забезпечити малечу смачними і корисними натуральними продуктами. А виноград якнайкраще підходить для таких цілей.

Тоді батьки не припускали, що виноград із легкого захоплення переросте в сімейну справу кількох поколінь. Мама, Наталія Миколаївна, розповідала, що практично одразу після посадки першого куща вони вирішили наступного року закласти виноградник із двадцяти кущів.

ІзАркадія настанням осені так і зробили. Визначили місце, підготували ямки, придбали саджанці й посадили. Знаю точно, що серед тих кущиків був Оригінал, тому що цей сорт росте у нас донині й радує кожного сезону смачними і гарними плодами. Оригінал, до речі, не дивлячись на те, що сорт не новий, за рахунок привабливого зовнішнього вигляду й приємного смаку користується попитом у покупців на ринку. Можемо сміливо сказати, що він перевірений часом і повністю виправдав себе.

ПоступовоСорт ландиш наша колекція поповнювалася. Хотілося придбати новинки, спробувати на смак незвичайні сорти, подивитися на оригінальні плоди. З’являються столові сорти з найапетитнішими забарвленнями, з величезними ягодами… Усе хочеться посадити і спробувати.

Морозостійкі сорти прикрасять арки та альтанки на дачах. Асортимент морозостійких сортів величезний: кишмиш Сорт Красное пламя Спартанець, Нептун, ЮТАЛ, Венера, Катавба, Ромулюс, Ніагара. До столових сортів належать: Новий Подарунок, Супутник Северокавказький, технічні: Ркацителі Магарач, Цитронний Магарача, Подарунок Магарача та ін. Їх зручно садити людям, у яких немає можливості накривати виноград або конструювати арку.

Звичайно, бували й невдалі придбання, з якими ми розлучалися, тоді на їх місце висаджували інші. Якщо виноград не влаштовував своєю вегетацією, відносною стійкістю до хвороб, смаковими якостями,кущ викопували і замінювали. ТакаСорт Нептун ротація відбувається на нашому винограднику постійно. При формуванні виноградника ми дотримуємося основного принципу: головне – не кількість сортів, а якість.

Минуло 28 років, діти виросли і теж долучилися до цієї шляхетної справи. Вийшла своєрідна виноградна естафета. Зараз я соратниця батьків і сподіваюся стати гідним продовжувачем сімейної справи. На сьогодні на нашій плантації зібрані сорти на будь-який смак, навіть дуже рідкісні. У колекції присутні крупноплідні столові сорти: Лорано, Синдикат, Манікюр Фінгер, ГолдФінгер, Діксон, Армані, Зоря Нєсвєт, Рошфор, Велика, Бешевскій, Багіра, Конвалія, Ягуар та багато інших. Такі сорти мають велику ягоду. Наприклад, у Лорано Сорт Киш-миш Спартанець ягода вагою від 15 до 25 грам, вона має гарний темно-синій колір і при цьому сорт дуже ранній, термін вегетації до дозрівання плодів 90 – 100 днів. Синдикат, наприклад, дозріває трохи пізніше (термін вегетації 105-115 днів), проте ягода ще більша, 20-30 грам, апетитного жовто-білого кольору і т.д.

Звичайно ж, вирощуємо сорти кишмиш, в тому числі виведені в інститутах, це Сторіччя, Королівське Літо, Червоне полум’я, Чорний Смарагд, Саграйон. Болгарські сорти кишмиш: Афродіта, Бліа, Аттика професора Д. Бобрикова вирізняються великою ягодою (Афродіта – Сорт Столение 7-8 грам, жовтого кольору, солодка і смачна) і приємним смаком. Кишмиш завжди користується великою популярністю. Такі ягоди часто беруть для діток, яким зручно їсти виноград без кісточок. Не забуваємо про морозостійкі кишмиші: Спартанець, Сорт такасуми Нептун, ЮТАЛ і багато інших. Такі сорти не тільки володіють високими смаковими якостями, а й витримують морози до -26-28о, а Спартанець один із найбільш морозостійких і витримує без приховування -32 о. 

Технічні сорти також необхідні будь-якій господині: Вечірній, Соляріс, Карат, Медіна, Ркацителі Магарача, Цитронний Магарача, Подарунок Магарача, Августа, Серпневий, Медіна, Берлінський Чорний, Мускат альтанковий, Мускат стійкий, Регент і ін. З технічних сортів готуємо соки і консервуємо на зиму.

Дякую, що приділили декілька хвилин прочитанню статті. Бажаю успіхів Вашому винограднику!

З повагою,
Любов Олександрівна Болховецька,
приватний виноградник «Корсика»
А/с № 2, м.Кременчук,
Полтавська обл., 39623
Т. 050-033-53-92, 098-489-61-39
supervinogradnik@mail.ru
Фото автора
Для збільшення зображення –
натисніть на фото