Від заборони спиртного п’яних не поменшало

Продаж алкоголю заборонили з 14 грудня 2019

Міська рада Лохвиці прийняла рішення про заборону продажу будь-яких алкогольних напоїв у магазинах із 22 до 8 години 20 вересня 2018 року. Продаж алкоголю заборонили з 14 грудня, перед святами. Обмеження принесло незручності тим, хто не зловживає алкоголем, а на п’яниць помітно не вплинуло.

Подібні рішення про заборону торгівлі спиртним у вечірній та нічний час масово приймали і приймають у останні роки міськради України. Але здебільшого їх відміняли через суд, то ж продаж алкоголю продовжився. Пересічні громадяни кепкували: «Алкоголіки все одно не п’ють легальний алкоголь, з точок, які кришують менти, заборона не стосується».

Продаж алкоголю у нічний час: “за” і “проти”

Щодо рішення у Лохвицькій міськраді точилися гострі дебати, але прийняли його переважною більшістю. Стосується воно фактично одного магазину – супермаркету «АТБ», на заходи ресторанного типу не розповсюджується.

Продаж алкоголю у Лохвиці заборонили з 14 грудня

Міський голова Віктор Радько говорив, що саме там після 10 вечора «затарюється» молодь перед тим, як гуляти в місті чи йти по нічних клубах. І коли «повністю дорослі» купують спиртне заздалегідь і мають запас удома, молодь такої можливості не має. Молоді, яка часто пригощає й неповнолітніх, потрібні слабоалкогольні напої, продаж алкоголю (сурогатів) з «точок» їх не замінять.

У «АТБ» ситуацію про продаж алкоголю не коментували, відреагували на рішення за 2 місяці після його оприлюднення. Якщо подібне рішення міськради 2011 року не діяло у дні всенародних свят, то тепер навіть у новорічну ніч полиці зі спиртним у супермаркеті оперізували шнурками з табличками-попередженнями.

– Мені друг повернув борг 31 грудня о 21 годині, – скаржиться лохвичанин Віктор. – Ні на інші свята, ні в новорічну ніч не зловживаю, але після напруженого кінця року 1 січня традиційно полюбляю не виходити з дому і відпочивати з пивом перед телевізором. Пиво поціновую, але через шкідливість і дорожнечу якісних сортів дозволяю собі рідко. Вирішив запастися заздалегідь. Доки вибрав, став у чергу рівно о 22 годині, був біля каси о 22.07. Касирка, відставляючи пляшку, дивилася на мене повними співчуття очима, але нічого вдіяти не могла. Я так розсердився, що тільки і мріяв про пиво за повним делікатесів столом. Тому 1 січня так допався до хмільного, що 2-го голова просто тріщала.

Заборона продажу алкоголя у нічний час: які результати

Чи справді вплинуло обмеження про продаж алкоголю на молодь, можна було дізнатися у святкові дні. Так, напередодні Нового року (вочевидь, після відпочинку компанії молоді) в парку Перемоги виявилися поламаними лавочки, довкіл них – повно сміття (попри наявність урн). 2 січня після 22-ї, коли, здавалося б, святкування мало закінчитися, центр міста просто кишів молодиками, які йшли, хитаючись і падаючи.

– Один ледь не впав на мене, коли вийшла прогулятися з дітьми перед сном, – говорить молода мама. – Довелось тікати. Щось бурмотів, потім упав у купу снігу, встав і почав гепати у скло припаркованого віддалік авто.

В багатьох містах, де ввели обмеження на продаж алкоголю, супермаркети зовсім припинили нічну роботу. Це призвело до скорочення робочих місць і зменшення податків до місцевих бюджетів.

Олег ДОЛЕНКО.