Проект “Рука допомоги” допоможе працевлаштуватися або відкрити власну справу

Реалізація проекту "Рука допомоги" на Полтавщині

26 червня керівництво Полтавського обласного Центру зайнятості провело прес-конференцію для ЗМІ, під час якої було повідомлено про хід виконання проекту «Рука допомоги» на Полтавщині.

Директор обласного Центру зайнятості Катерина Клавдієва розповіла, що проект «Рука допомоги» є пілотним і проводиться в трьох областях України – Львівській, Харківській та Полтавській. У свою чергу заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло, який теж брав участь у заході, наголосив, що головна мета проекту – вивести малозабезпечені сім’ї та внутрішньо переміщених осіб зі стану бідності шляхом допомоги у працевлаштуванні або у започаткуванні власної справи.

Журналістам розповіли також, що в рамках проекту «Рука допомоги» його учасникам надають фінансову допомогу в сумі 70 тисяч гривень на розвиток власної справи і на підставі їхніх бізнес-планів. За словами К. Клавдієвої, про бажання взяти участь у проекті на Полтавщині вже заявили 1664 людини. На сьогодні центрами зайнятості вже працевлаштоване 366 учасників пілотного проекту тощо.

«Для 39 учасників проекту комісією прийнято рішення щодо надання їм фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності шляхом оплати витрат на закупівлю обладнання та матеріалів для організації підприємницької діяльності, передбачених бізнес-планом», – поінформувала директор обласного Центру зайнятості.

Як міністр А. Рева купував полтавцю токарний станок

Клавдієва про проект "Рука допомоги"
К. Клавдієва сповнена оптимізму щодо проекту «Рука допомоги».

До речі К. Клавдієва на прохання журналістів розповіла про долю одного із переселенців. Чоловік переїхав на Полтавщину в Шишацький район із зони АТО. На новому місці він почав облаштовувати будинок для своєї багатодітної родини і започаткував власну справу, щоб вижити. Але на всі плани грошей не вистачало. Користуючись нагодою, що до Полтави прибув міністр соціальної політики Андрій Рева, він звернувся до нього з проханням надати допомогу в рамках цього проекту на придбання токарного станка. Прилад переселенцю був потрібний для розвитку власної справи.

«Це було у листопаді 2017 року. Але, міністр не забув прохання полтавця, – розповіла К. Клавдієва, – і ми відшукали можливість виділити родині ще одну позику в рамках проекту в сумі 70 тис. грн. на придбання токарного станка…».

На переконання директора Центру зайнятості, проект «Рука допомоги», який започатковано в трьох областях, уже підтвердив свою життєдіяльність і користь для тих, хто хоче знайти роботу і наважується почати власну справу. Сума в 70 тисяч гривень,погоджується К. Клавдієва, за нинішніми реаліями нібито невелика. Але механізм її повернення та видачі передбачає доволі суттєві пільги. Тож це непоганий стартовий капітал від держави. Правда, зазначила вона, держава дає в цьому разі, образно кажучи, не рибу, а вудку.

«Рука допомоги»: кому вудку, а кому рибку?

Участь у прес-конференції взяла і координатора з комунікативної роботи проекту «Рука допомоги», співвласниця ТОВ «Агентство стратегічних рішень «Голуб і Шинкаренко» Інна Шинкаренко. Представники агентства активно долучилися до проекту і всіляко сприяють Центру зайнятості у його реалізації.

До речі, сама К. Клавдієва, пояснюючи чому обласний Центр зайнятості звернувся до послуг приватного агентства, яке фактично перебрало на себе виділення безробітним учасникам проекту державної грошової допомоги, що могли б робити і самі працівники Центру, пояснила, що вона та її підлеглі ще багато чого не знають у непростому механізмі роботи з учасниками проекту. Приміром, розповіла вона, відтепер Центр зобов’язали купувати станки та інше обладнання в рамках проекту.

Але, як уникнути неприємностей під час закупівель, не переплатити зайвого тощо, ані вона, ані її підлеглі не знають. Їм до цього доводилося закупати лише офісну техніку для Центру. От тут, і прийшли на допомогу спеціалісти із «ТОВ «Агентство стратегічних рішень «Голуб і Шинкаренко».

Про агентство в Інтернеті можна знайти не дуже багато офіційної інформації. Відомо, що ТОВ “Агентство стратегічних рішень “Голуб і Шинкаренко” спеціалізується «на розробці та реалізації стратегії для досягнення компаніями поставлених бізнес-цілей та надає весь спектр послуг в області стратегічних комунікацій, PR, коучінгу та реклами». Власниками ТОВ, станом на 21 червня 2018 року є Голуб Марина Леонідівна (внесок — 15 000 грн, 50%) та Шинкаренко Інна Володимирівна (внесок 15 000 грн, 50%)…

Отже, безробітні, які беруть участь у проекті «Рука допомоги», мають самі потурбуватися про розвиток власної справи. Звісно, за найактивнішого сприяння держави та центрів зайнятості.

Олександр Брусенський

Фото автора.