«Псевдо благодійники» успішно обкрадають підприємців

благодійники

Сьогодні в поліції Полтавщини повідомили про ліквідацію злочинної групи осіб. Так звані “благодійники” під приводом збору благочинних внесків для учасників АТО, лікування дітей та надання допомоги соціально незахищеним верствам населення, привласнили понад 7 мільйонів гривень.

За підрахунками правоохоронців, діти «лейтенанта Шмідта», починаючи з 2012 року надурили понад півтисячі підприємців та власників агропідприємств не лише Полтавщини, але й з різних областей України. “Пройдисвіти-благодійники” підшукували грошовиту жертву, і для знайомства надсилали їй на офіційну скриньку електронного листа від фіктивної благодійної організації з відповідними реквізитами, печатками та підписами службових осіб. Згодом до адресата телефонував «представник» голови обласної державної адміністрації чи його заступника, пропонуючи «співпрацю» для надання благочинної допомоги.

благодійники

«Обрана зловмисниками тактика дозволяла швидко увійти в довіру до керівника підприємства або організації, – повідомляють у прес-службі поліції Полтавщини. – Виклавши суть соціального проекту, покликаного акумулювати чималу суму коштів, для прикладу, на лікування важко хворих дітей або придбання їм нового одягу та взуття, той, хто телефонував, спонукав абонента до активних дій…».

“Благодійники” за будь яких обставин намагалися від «клієнта» швидкого підписання угоди. Аферисти виявилися напрочуд обережними і починали розмову за заздалегідь розробленим сценарієм. Це виключало можливість випадків затримки з переведення коштів на відповідній розрахунковий рахунок благодійної організації навіть на кілька годин.

Для успішної проведення оборудки “благодійники” використовували «прикриття» відомих у регіонах осіб

Приміром, на Полтавщині вони діяли від імені першого заступника голови Полтавської ОДА Андрія Пісоцького. Чиновник навіть був змушений на своїй сторінці у Фейсбуці звернутися до спільноти з застереженням, що жодного «листа щастя» він не підписував і до афер не причетний. На Донеччині, пройдисвіти прикривалися ім’ям тодішнього голови ОДА Павла Жебрицького.

благодійники

Розрахунок злодії був простий: підприємці поведуться на прохання від і мені впливових чиновників і не відмовлять у благодійній допомозі. Так і виходило у більшості випадків. На рахунки авантюристів регулярно переказували від 1000 до 85000 благодійних внесків. Однак ідеальний сценарій аферистів дав тріщини. Серед голів сільгосппідприємств знайшлися ті, хто засумнівався в дійсності намірів благодійників. Насамперед тому, що існує офіційний механізм реалізації соціально-гуманітарних проектів, що координуються органами влади. А далі за справу взялися професіонали…

Сьогодні в поліції повідомили про закінчення операції під час якої банду було викрито і нейтралізовано.

«Завдяки об’єднанню зусиль представників влади, підприємців та правоохоронців, працівникам відділу протидії кіберзлочинності в Полтавській області вдалося затримати чотирьох учасників злочинної групи, до складу якої входили троє чоловіків та одна жінка, – повідомляють в поліції. – Поліцейські провели вісім санкціонованих обшуків у центральному офісі псевдоблагодійників, розташованому у місті Київ, а також за місцем їх проживання…».

За інформацією, яку ЗМІ надав начальник поліції Полтавщини полковник Андрій Замахін, під час обшуків вилучено 14 одиниць комп’ютерної техніки, понад 30 мобільних телефонів, 15 флеш-носіїв інформації, 3 роутери, понад 29 сім-карт різних операторів, документація, чорнові записи, 12 печаток та штампів фіктивних благодійних організацій, 14 пластикових карт різних банків, на які жертви перераховували кошти, понад 5 000 доларів США. На вилучені кошти накладено арешт, а банківські рахунки фіктивних благодійних організацій заблоковані.

На даний час чотирьом шахраям повідомлено про підозру у скоєнні 103 епізодів злочинної діяльності. Серед них – один працівник банківської установи, котрий мав доступ до відповідних баз даних та розрахункових рахунків. Їх дії кваліфікуються як шахрайство, вчинене у великих розмірах, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, а також – несанкціоноване розповсюдження інформації з обмеженим доступом.

Усім чотирьом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб з правом внесення застави у розмірі 1 200 000 грн. кожному.

Олександр Брусенський

(за матеріалами ГУ Нацполіції в Полтавській області)

Фото Поліції Полтавщини.