Згадали побратимів

Радянсько-афганська війна: згадали загиблих побратимів

25 грудня 1979 року розпочалася майже десятилітня радянсько-афганська війна, яка забрала десятки тисяч молодих життів, ще більше повернулося звідти скалічених і фізично, і морально. Дехто вважає, що керівництво СРСР цю дату обрало невипадково: доки Америка і Європа відзначатимуть Різдво, Радянський Союз тим часом перекине свої війська в Афганістан. А 26 грудня світовій спільноті вже пізно буде вживати якихось радикальних дій.

Тому на католицьке Різдво колишні афганці щороку збираються, щоб ушанувати своїх побратимів. У Полтаві ініціатором, як правило, виступає голова громадської організації учасників бойових дій Шевченківського району м. Полтави Володимир Корнійчук.

Цього року навіть густий снігопад не став на заваді проведенню заходу. Узявши лопати до рук, афганці розчистили підхід і місце навколо меморіалу неподалік Шевченківської районної ради. Після короткого мітингу присутні хвилиною мовчання вшанували 86 бійців із Полтави та області, які загинули в далекому Афганістані. Поклали квіти до пам’ятника воїнам-афганцям і схилили голови на знак пам’яті про тих, хто не повернувся звідти живим, кого забрала радянсько-афганська війна.

Любов ПРИЙМАК.

Фото автора.