Ремонт філармонії у Полтаві: не розкрадають, а ремонтують?

філармонія

У Полтаві розпалюється скандал через чутки про те, що під час ремонту будівлі обласної філармонії розкрадають гроші. Справа, мовляв, дійшла до того, що представники контролюючих органів підписують акти виконаних робіт, які насправді не виконувалися. Таким чином, кажуть, що обсяги ремонтних робіт та виділені на них гроші завищені у 2-2,5 рази. Принаймні, такі висновки зробили місцеві ЗМІ (poltava.to/news/), які отримали текст ухвали Октябрського райсуду, де задовольнили клопотання слідчого поліції, який розслідує цю справу. Зокрема, ідеться про підрядника ТОВ «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія», яка начебто й завищує ціну в актах виконаних робіт.

Про те, що з ремонтом будівлі філармонії, яке кілька років тому постраждала від пожежі, не все гаразд, час від часу говорять на різних нарадах. Ремонтні роботи вочевидь затяглися. Про філармонія це днями заявив на апаратній нараді заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь, який попросив директора новоствореного обласного департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Тимофія Голбана прискорити «процес» і таки завершити ремонт культурного закладу. Ремонт не прискорили, а натомість з’явилася інформація про зловживання фінансами під час ремонту.

На прохання кореспондента «ПП» до Т. Голбана прокоментувати ситуацію із звинуваченням у розкраданні грошей під час ремонту філармонії, він сьогодні пояснив, що «особисто його ніхто в цьому не звинувачує», а справу розслідують не за фактом розкрадання грошей, а за фактом «замаху» на це. Крім того, попросив він, і зважити на те, що поліція саме за його зверненням почала розслідувати справу. І пояснив, що вже сьогодні, зважаючи на чималий резонанс навколо ремонту філармонії, департамент виступить із офіційною заявою, в якій розставить всі точки на «Ї».

Із заяви, яку розміщено на офіційному сайті департаменту (ukbodapl.gov.ua/) можна дізнатися, що «Компанія, яка недобросовісно виконувала реставрацію філармонії, повернула Департаменту будівництва Полтавщини 900 тис. грн. Компанія, яка виграла тендер на реставрацію Полтавської обласної філармонії, виконувала філармонія роботи неналежним чином. Підрядник повернув Департаменту будівництва Полтавської ОДА кошти, які так і не спромігся опрацювати. Крім того, Департамент звернувся до правоохоронців щодо надання підрядником недостовірної інформації у актах виконаних робіт.

У жовтні 2016 року Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ оголосив закупівлю робіт з реставрації Полтавської обласної філармонії. Їх очікувана вартість складала 39,3 млн. грн. Перемогу у торгах отримала львівська фірма «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія», яка знизила ціну до 37 млн. грн. Інший учасник тендеру ТОВ «Будгарант Плюс» пропонував 37,4 млн. грн.Закупівля проходила через портал «ProZorro». Тому Департамент не мав можливості впливати на її хід…».

У департаменті стверджують, що там вже почали «процес припинення відносин з Львівською фірмою.

«Компанія, яка виграла тендер, не змогла виконувати роботи у повному обсязі за запропоновану ціну. До цього «Ві.Ай.Пі» отримала з бюджету 4 млн. грн авансу, але результат так і не надала. Компанія не спромоглася повністю опрацювати отриману суму і виконала роботи лише на 3,1 млн. грн. Через це в Департаменті розпочали процес повернення коштів та припинення відносин з львівською фірмою. Компанія «Ві.Ай.Пі» вже повернула до бюджету 900 тис. грн. з виплаченого авансу…»

Олександр Брусенський

Фото з інтернету

Для збільшення зображення –
натисніть на фото