Ремонт облради: з’явилася ідеологічна складова «процесу»

ремонт облради

Через ремонт облради серед депутатів розпалюється скандал, пов’язаний з визнанням легітимності результатів голосування на останньому виїзному пленарному засіданні.

Учора стало відомо, що до окремих депутатів, які виказують своє невдоволення розпочатим ремонтом, додалася фракція політичної партії «Опозиційний блок» у повному складі. 20 лютого «опозиціонери» розповсюдили заяву щодо порушень регламенту сесії під час голосування та про відкликання своїх голосів.

«Ми вимагаємо визнати голосування недійсним і скликати позачергову сесію облради. Усі питання, що були проголосовані 16 лютого, винести на повторний розгляд. Ми також вимагаємо від керівництва Полтавської облради забезпечити нормальну роботу депутатського корпусу, щоб у подальшому виключити можливість подібних фальсифікацій і порушень регламенту», – говориться в заяві.

У своєму коментарі для «ПП» голова депутатської фракції «Опозиційний блок» у Полтавській облраді кременчужанин Олег Сазонов пояснив, що до такого кроку фракція вимушена була вдатися через порушення регламенту сесії та порядку голосування. Ремонт облради та проведення пленарного засідання в непристосованій для голосувань залі ГОК у Горішніх Плавнях створили умови, в яких депутати іноді й не розуміли, за які питання голосують.

ремонт облради

«Нормальних умов для роботи депутатів там не було створено. Ми навіть не чули голову облради, який вів сесію і, відповідно, не орієнтувалися в ситуації під час голосування, – говорить О. Сазонов. – Більше того, голосування проводилося картками шести кольорів. Це так само заплутувало процес голосування, адже їх одразу у депутатів забирали для підрахунку. Вважаю хибним і рішення керівництва облради про проведення пленарного засідання сесії на… режимному об’єкті, яким є ГОК. Депутатів відділили від тих, хто хотів прийти на сесію: активістів, представників районів, кількома рядами охорони. Ремонт облради можна було провести за місяць – японці і китайці мости зводять за місяць-два, а нам пропонують проводити виїзні сесії у непристосованих приміщеннях, бо триває ремонт облради».

До демаршу депутатської фракції «опозиціонерів» у представників керівництва облради ставлення однозначне: посилання на технічні моменти, які начебто заважали нормальному голосуванню, це лише прикриття ідеологічної складової їхньої заяви. Як прокоментував ситуацію кореспонденту «ПП» заступник голови Полтавської облради Анатолій Ханко, заява про відкликання голосів аж ніяк не позначиться на результатах засідання. По-перше, таке не передбачене регламентом облради, по-друге, навіть якщо голоси депутатів «Опозиційного блоку» відняти від підсумків голосування, це не позначиться на його результатах. Адже по всіх питаннях, які приймалися на сесії, голосів вдавалося «набрати із запасом».

А от щодо підґрунтя заяви, то А. Ханко переконаний, що тут таки є ідеологічна складова. Зокрема, через його пропозицію заборонити на Полтавщині відтворення російської медіа-продукції, за що також проголосувала і фракція «Опозиційного блоку». Але, певен А. Ханко, згодом «опозиціонери» схаменулися і вирішили зробити заяву про відкликання своїх голосів. Принісши в жертву результати голосувань з усіх інших питань…
Цікаво, що голова Полтавської облради Олександр Біленький одразу після завершення виїзної сесії дуже схвально відгукнувся про її результати та «конструктивну роботу» депутатів.

«Незважаючи на те, що голосування депутатів відбувалося бюлетенями для фіксації його результатів у поіменному режимі, нам вдалося за три з половиною години розглянути 65 питань порядку денного. З врахуванням зауважень і доповнень депутатів прийнято рішення з бюджетних, земельних, майнових питань та питань користування надрами. Ухвалено ряд звернень депутатів обласної ради до центральних органів влади. Це стало можливим завдяки високому організаційному рівню забезпечення сесії та конструктивній роботі депутатського корпусу, не дивлячись на ремонт облради. Вдячний депутатам, виконавчому апарату обласної ради та працівникам Полтавського гірничо-збагачувального комбінату», – заявив спікер. Він висловив упевненість у доцільності проведення виїзних засідань обласної ради.

Учора керівництво Полтавської облради офіційно відреагувало на демарш депутатів з «Опозиційного блоку», оприлюднивши заяву щодо «неконструктивної позиції» розкольників.

«Ми розуміємо причину, що зумовлює подібну поведінку фракції Опозиційного блоку. В ході пленарного засідання депутати від даної політичної сили проголосували за звернення облради до ОДА та місцевих рад з рекомендаціями вжити заходи для припинення публічного відтворення російської медіа-продукції. Вочевидь, цей без перебільшення патріотичний крок міг викликати невдоволення вищого партійного керівництва та змусити їх виправдовуватися подібним чином. Зі свого боку ми всіляко вітаємо будь-які патріотичні пориви, однак у подальшому рекомендуємо фракції Опозиційного блоку в Полтавській обласній раді бути все ж таки більш послідовними у відстоюванні національних інтересів, навіть перед своїм керівництвом», говориться у заяві О. Біленького, Є. Холода та А. Ханка, яка оприлюднена на сайті Полтавської облради.

Довідка ПП:

Фракція Політичної партії «Опозиційний блок» у Полтавській облраді налічує шість депутатів. Зокрема, Олег Сазонов – голова фракції, Олександр Алексюк, Сергій Гамза, Володимир Говоренко, Геннадій Нежурбіда та Дмитро Півень.

Олександр Брусенський

Через ремонт облради сесія проходила у Горішніх Плавнях.

Фото зі сторінки у Фейсбуці О. Біленького.