Ремонт Полтавської облради: марнотратство депутатів чи справді нагальна потреба?

"червону" залу

Повідомлення про ремонт Полтавської облради, точніше, сесійної зали, яку ще називають червоною, викликало неабиякий резонанс серед громадськості Полтавщини. Не лише виборці, але й громадські активісти та навіть дехто із самих депутатів не бачать нагальної потреби у вартісному капітальному ремонті, який обійдеться полтавським платникам податків у понад 15 млн. грн.

У соціальних мережах, де нині активно обговорюють новину про ремонт, який затіяли керівники облради, можна прочитати коментарі, в яких витрата мільйонних сум коштів називають марнотратством і навіть «бенкетом під час чуми». Як стало відомо «ПП», вчора з цієї нагоди Полтавське обласна організація ГО «Товариство українських офіцерів» направила звернення до керівництва Полтавської облради, її депутатів та голів депутатських фракцій. У підписаному головою організації Олексієм Шаманенком зверненні, зокрема, ідеться про таке:

«В умовах системної політики нищення населення, коли керівники держави, в т.ч. і області, доводять населення до межі виживання, депутати обласної ради, замість вирішення кричущих соціальних питань для населення виділяють кошти для ремонту зали своїх засідань, яка використовується раз на місць, та яка ще може обійтися без ремонту декілька років.

На наш погляд керівництво ОР і ініціатори такого заходу… йдуть за прикладом керівників держави та «народних» депутатів, які погрузли в корупції… довівши населення до найбіднішого в Європі, і створюючи всі умова розвалу України як держави».

Активісти просять організаторів ремонту «схаменутися» і спрямувати кошті, які виділені на ремонт сесійної зал,и на допомогу важкохворих полтавців, та соціальний захист своїх виборців. І вимагають надати інформацію щодо доцільності такого ремонту.

«ПП» поцікавилася ставлення самих депутатів Полтавської облради до розпочатого ремонту сесійної зали та доцільності витрачання мільйонних грошей з обласного бюджету на його проведення.

Сергій Соловей, голова депутатської фракції «Укроп» у Полтавській облраді:

«Про ремонт нічого не готовий сказати, бо не володію ситуацією. Спитайте краще голову облради. Не думаю, що на сьогодні проведення такого вартісного ремонту найактуальніша потреба… Можливо, програмне забезпечення для голосування і час вже модифікувати. А от ремонт зали мені не подобається. Але це передбачено бюджетом на 2018 рік. Депутати не жирують, як декому здається… Зі мною, як з головою однієї з депутатських фракцій, ніхто по ремонту нічого не узгоджував. Про початок ремонту я дізнався із Фейсбук, коли почали з’являтися коментарі і побачив фотографії… Все зірвано в залі до бетонної підлоги. А я думав, що буде лише замінено програмне забезпечення системи голосування. Її модернізують, зроблять ефективнішою. А от щодо заміни крісел, килимового покриття в залі засідань… Я не думаю, що це сьогодні справді необхідно…

Олександр Біленький, голова Полтавської облради:

«Там левова часта іде на модернізацію системи голосування. Для цього необхідно 3-4 мільйони гривень. Не більше. А от модернізація системи голосування… У нас система голосування найгірша в Україні, тобто, таку систему, як у нас, не використовують вже років 15… Після ремонту та заміни в залі з’явиться система для голосування типу «Рада». Але навіть найсучаснішої, ніж у Верховній Раді, модифікації. Після чого депутати облради будуть голосувати виключно особисто. Тобто, ніхто не зможе, приміром, проголосувати комп’ютерною «мишкою» за свого колегу. Голосування відбуватиметься лише картками. Можливо, через відбиток пальців».

Олександр Брусенський
Фото автора