79-річний лижник Іван Кісенко вважає, що для тренувань національної Олімпійської збірної в України достатньо снігу

Іван Кісенко

Попри свій поважний вік, пенсіонер Іван Кісенко цими зимовими днями щоранку проходить по кілька кілометрів на лижах… центральною вулицею Полтави – Соборною.

Невдалий виступ команди збірної України на Олімпійських іграх в Південній Кореї, яку від ганьби врятувала єдина здобута медаль, пояснюють по-різному. Приміром, міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, виправдовуючись, написав в своєму блозі на сайті «Української правди» таке: «Ми не зимова країна, сніг не лежить так довго, як в Норвегії чи Канаді, у нас і в січні буває плюсова температура. Історично склалося, що зимові види спорту не є такими масовими, як літні», – пояснює першу причину міністр. – До того ж, нова інфраструктура для зимових видів спорту не будувалася в незалежній Україні десятиліттями, а та, що лишилася від СРСР, не відповідає міжнародним стандартам…».

З урядовцем не погоджується 79-річний полтавець Іван Іванович Кісенко. До зимового спорту він долучився ще з молодих років. Коли оселився в Решетилівці, кожної зими «намотував» 700-800 кілометрів по лижних трасах. І навіть коли переїхав до обласного центру не облишив звички щодня ставати на лижи.

Іван Кісенко

«Звісно, з кожним роком це важче, адже місто є місто, і кататися на лижах тут не дуже зручно. Але снігу завжди вистачає. Тож лижню можна прокласти завжди. Було б, бажання, – каже спортсмен-аматор Іван Кісенко. – За зимовою Олімпіадою я слідкую, переживаю за нашу збірну. Шкода, що українці й цього разу не продемонстрували помітних результатів. Причин для цього, звісно, багато. А от твердження про те, що Україні не зимова країні і снігу в нас обмаль, не вірні. Необхідно створювати належні умови для тренувань спортсменам, які захищають спортивну честь України на таких відповідальних міжнародних змаганнях…».

Для себе літній полтавець такі умови створив. Щодня, якщо звісно не заважає погода, він бере лижи і прямує до пам’ятника генералу Зигіну, який увінчує відому Каштанову алею в Полтаві. Там пролягає його лижня, яка тягнеться до Палацу дозвілля «Листопад».

«Я живу на вулиці Халтуріна, тож лижня, яку я сам проклав, від мого будинку не далеко, розповідає Іван Кісенко. – На лижи стаю щодня от уже кілька років поспіль. Це чудова можливість подихати морозним повітрям, зробити зарядку тощо. Потім вдома обливаюся холодною водою і заряд енергії забезпечено на весь наступний день…».

У «першому» житті, як жартує пенсіонер, розповідаючи про себе, він працював бухгалтером. Але після армії зробив висновок, що це заняття не для чоловіка. І вступив до педагогічного інституту. Тім працював у школі, технікумі. Коли пішов на пенсію, зайнявся господарством у Решетилівці, де має хату у куди щоліта їде у «відрядження».

«Саме у Решетилівці я і захопився лижними прогулянками, – пригадує спортсмен-ентузіаст Іван Кісенко. – Біля райцентру тоді було дуже багато прос тору, землі всім вистачало і для ходіння а лижах були чудові умови. Кожної зими я там проходив лижнею по 700-800 кілометрів. Не облишив захоплення і в Полтаві. Люди іноді дивуються, коли бачать, як я в центрі міста стаю на лижи. Але без цього я вже не уявляю свого життя…».

Олександр Брусенський

Іван Кісенко

На фото:79-річний лижник Іван Кісенко
Фото автора.