Рівень води у Ворсклі почав спадати, але два райони Полтавщини все ще під загрозою підтоплення

Сьогодні в обласному управлінні з питань надзвичайних ситуацій оприлюднили інформацію про ситуацію з рівнем води в річках області та на гідротехнічних спорудах. Зокрема, рівень води у Ворсклі почав спадати, але два райони Полтавщини все ще під загрозою підтоплення.

«За повідомленням Полтавського обласного центру з гідрометеорології, станом на 12.04.2018 року на території області рівні води в річках та на гідротехнічних спорудах знаходяться в межах сезонної норми. Спостерігається вихід води на заплаву (перевищення фактичного рівня води над відміткою виходу води на заплаву) річок: Сула на 37 см (пункт спостереження м. Ромни Сумської області) – спостерігається падіння рівня, Сула на 86 см (пункт спостереження м. Лубни), Удай на 25 см (пункт спостереження м. Прилуки Чернігівська область) – спостерігається підвищення рівня, Псел на 64 см (пункт спостереження м. Гадяч) – спостерігається падіння рівня, Хорол на 67 см (пункт спостереження м. Миргород) – спостерігається підвищення рівня, Ворскла на 85 см (пункт спостереження с. Чернеччина Охтирський район Сумська область) – спостерігається падіння рівня та Ворскла на 29 см (пункт спостереження м. Полтава) – спостерігається підвищення рівня. Перевищення фактичного рівня води над відміткою початку затоплення населених пунктів і об’єктів господарювання немає. Обстановка на водних об’єктах та господарських водних системах контролюється обласним управлінням водних ресурсів», – сказано в повідомленні.

Одночасно в управлінні застерігають, що «12 квітня на території області (в Шишацькому та Чорнухинському районах) внаслідок інтенсивного танення снігу та підняття ґрунтових вод виникла загроза підтоплення приватних житлових будинків та автомобільних доріг. Підрозділи ДСНС двічі залучалися для відкачки талої води. Відкачано 1000 м3 води».

Олександр Брусенський